Ezt a fotót cenzúrázta ki a Facebook
Mellnek vélte a kádból kilógó könyököt a Facebook, ezért törölte a felhasználó fotóját, mondván, az sérti az oldal felhaszálási feltételeit.
Mellnek vélte a kádból kilógó könyököt a Facebook, ezért törölte a felhasználó fotóját, mondván, az sérti az oldal felhaszálási feltételeit.
Az Átlátszó.hu megszerezte a 2012-es drogjelentésből kicenzúrázott részleteket.
A gyermekpornográfia elleni fellépést előíró uniós irányelvre hivatkozik a KIM, amelynek tervezete lehetővé tenné, hogy már a nyomozás során letiltsanak jogsértő online tartalmakat. Az új eszköz azonban a túlbuzgó hatóságok kezében a cenzúra eszközévé is válhat, amit titkokat kiszivárogtató újságok, vagy politikailag kellemetlen bloggerek ellen is be lehet vetni.
Nem sikerült - lényegét tekintve így foglalható össze minden olyan, az internetelérés korlátozására vonatkozó próbálkozás, amibe demokratikus berendezkedésű országban kezdtek bele. Magyarországon az új Btk. miatt került elő újra a téma, a tervek szerint nem csak az ítélethozatallal, hanem már a nyomozás során elérhetetlenné tehetnének oldalakat.
Mitől világhíres Ai Weiwei? Ki tudja. Nehéz érteni a művészeti megaprodukcióról ismert, örök lázadó kínai media fenegyereket. Alison Klayman, a magyar mozikban mától látható Never Sorry! rendezője megpróbálja elmagyarázni.
Visszahívtak az üzletekből egy nemrég kiadott, 1972-es dokumentumfilmet tartalmazó DVD-t, amely a Nol.hu nyomozása szerint arra vezethető vissza, hogy a fülszöveget író Kornis Mihály a jelenlegi helyzetre vonatkoztatta a szocializmus filmjének történéseit.
A nyugati kormányok, beleértve az Egyesült Államokét is, "riasztóan" fokozzák az internetes keresések és a YouTube-videók cenzúrására irányuló erőfeszítéseiket – derült ki az elmúlt két évre vonatkozó "átláthatósági jelentésből", amelyet a Google hozott nyilvánosságra.
Új törvényt hoztak Etiópiában: 15 év börtönt kaphat az, aki 30 másodpercet beszél Skype-on vagy a Google Talkon.