Tízszer nagyobb eséllyel hal bele az a koronavírus-fertőzésbe, aki láncdohányos
A dohányzás egy tanulmány szerint a megfertőződés és a kórházba kerülés esélyét is növeli.
A dohányzás egy tanulmány szerint a megfertőződés és a kórházba kerülés esélyét is növeli.
A dohányosok pedig el is mondhatják a véleményüket.
A legtöbb dohányos számára az első lépések megtétele jelenti a legnagyobb kihívást, az a szakasz, amikor fejben eldönti, hogy márpedig ő leteszi cigarettát. Általában ezt az időszakot hosszú viaskodás, ideális esetben felkészülés előzi meg – hívja fel a figyelmet a közleményében az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet, melynek szakértői bemutatják a leszokás fázisait.
A legtöbben tisztában vannak azzal a ténnyel, hogy a dohányzás mennyire károsan hat a tüdőre. Azt azonban már kevesebben tudják, hogy többek között például növeli a szív-érrendszeri, az idegrendszeri és a különböző daganatos betegségek kialakulásának kockázatát. Az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet szerint ezért is sokkoló belegondolni abba, hogy hazánkban a lakosság közel 30 százaléka dohányzik vagy valamilyen dohányzással összefüggő elektronikus eszközt használ. Az intézet szakemberei az Élj tiszta tüdővel! figyelemfelhívó kampány keretében összegyűjtöttek néhány tényt, ami motivációként szolgálhat a leszokásra.
Egy elkészült törvényjavaslat szerint ezek sokkal elrettentőbbek lennének, mint a dobozra nyomott üzenetek.
Egy nemrég zárult kutatás szerint negyven év alatt 378 ezer ember korai halálát okozták a mentolos cigaretták az Egyesült Államokban.
Rosszul gondolkozik az, aki csak fokozatosan térne át a hagyományos dohányzásról az elektromos cigarettára, a kétféle módszer kombinálása ugyanis problémás lehet – állítják amerikai kutatók.
A természethez közelebb élők kisebb eséllyel kezdenek dohányozni és a leszokás esélye is nagyobb náluk - állapította meg egy nemzetközi kutatás.
Japánban első ízben esett 30 százalék alá a dohányzó férfiak aránya.
Még dohányoztak, naponta majdnem 10 ezer forintot költöttek cigarettára. Egy idő után felmerült bennük, hogy mást is vehetnének a pénzből.
Egyre szigorúbban büntetik a csikkdobálást, mióta nyilvánvalóvá vált, mennyire káros a környezetre a füstszűrő. Ráadásul a dohányzókat is illúzióban ringatja.
A Tanzániában felborult tartálykocsi üzemanyagot szállított, azonnal felrobbant, amikor a mentés közben valaki cigarettázni kezdett.
A parlament pénteken elfogadta az adótörvények módosításáról és a bevándorlási különadóról szóló törvényjavaslatot. Egy doboz cigaretta pedig 30-40 forinttal drágulhat.
Cigaretta nélkül képzeli el a jövőt a világ egyik vezető dohányipari cége. Budapesten mutatta be füstmentes termékeinek kutatásait a Philip Morris. A vállalat bejelentése szerint hosszú távon teljesen fel szeretnének hagyni a cigaretta értékesítésével.
Egyes számítások szerint nem elképzelhetetlen, hogy akár 316 forinttal is megugorjon egy doboz cigaretta ára.
A NAV szerint kutyavezető tanfolyamon részt vevő pénzügyőrök gyakoroltak a szolgálati kutyáikkal, így találták meg a 11 ezer csomag csempészcigit.
Valóban, érdemben csökkent a dohányzók száma? Mást mond a kormány, és mást mutatnak a számok.
Jövő év közepétől egyébként is lesznek dohányzással kapcsolatos szigorítások Ausztriában, és lehet, hogy nemsokára következik egy újabb.
Egy orosz nő próbálta átejteni a pénzügyőröket Röszkénél. Tízezer doboz cigit akart becsempészni.