Nagyon fúj a szél és vaseső esik az egyik legfurcsább exobolygón
A WASP-76b jelű planéta atmoszférájában ionizált kalciumra is bukkantak a kutatók.
A WASP-76b jelű planéta atmoszférájában ionizált kalciumra is bukkantak a kutatók.
A csillagászok évtizedek óta vizsgálnak különféle égi struktúrákat. Az egyikre most születhetett magyarázat.
Az Apr 91 nevű képződmény tekeredő spirálgalaxisokból jött létre, tőlünk 100 millió fényév távolságra.
Nicole Oliveira csupán négy éves volt, amikor már távcsövet kért a szüleitől a születésnapjára.
A Földtől nagyjából 1300 fényévnyire található a GW Orionis csillagrendszer, amiben három csillag kering egymás körül. És a jelek szerint egy-két bolygó is lehet ott.
A Hubble űrteleszkóp több mint egy évtizeden át vizsgálta a Jupiter Nagy Vörös Foltját, és különös megállapításra jutott.
Új megfigyelési módszerek segítségével – lényegében véletlenül, két másik galaxis vizsgálata közben – fedeztek fel két ősi galaxist csillagászok. A Chilében lévő ALMA obszervatórium segítségével nyertek betekintést a 13,8 milliárd éve keletkezett univerzum korai kozmikus időszakába.
Százhetvenöt éve, 1846. szeptember 23-án találta meg távcsövével Johann Gottfried Galle német csillagász a Naprendszer nyolcadik, egyben legtávolabbi bolygóját, a Neptunuszt.
Az intézmény összekapcsolta a különféle tudományterületeket és képviselőit, hogy még eredményesebbek legyenek a kutatások, fejlesztések és megfigyelések.
A brazil megfigyelő először nem hitte, hogy egy űrszikla esik szét előtte.
Kiss László csillagász szerint az újonnan felfedezett repedések miatt egyelőre nem szökik a levegő az űrállomásról, de idővel ez is bekövetkezhet.
Pár éve érdekes adatokat rögzítettek csillagászok, de csak most jöttek rá, mi volt az: összeütközött két csillag.
A Centaurus A-t régóta vizsgálják a tudósok, a legutóbbi adatgyűjtés után pedig két részletgazdag kép is készült róla.
Az érdeklődőknek semmi előismeretre nincs szüksége, ami pedig kell, azt online megtanulhatják. A programot az Észak-Arizonai Egyetem szervezi.
A világ eddigi legösszetettebb űrteleszkópja egyre közelebb került ahhoz, hogy végre a gyakorlatban is használják.
Élhető exobolygók egy új osztályát azonosították csillagászok, felfedezésük azt jelentheti, hogy a Föld biológiai folyamataihoz hasonló élet megtalálása a Naprendszeren kívül lehetséges a következő két-három évben – közölte a Cambridge-i Egyetem.
A meteoritdarab valahol Fiume közelében, járhatatlan területlen ért földet, ezért nem indulnak megkeresni.
A korábbiaknál 20-szor nagyobb felbontású felvételeket tettek közzé a héten hollandiai kutatók a Tejútrendszer szomszédságáról, köztük egy felfoghatatlan méretű csillagászati eseményt dokumentáló felvételt.
A galaxisokról készült új felvételek nem csak részletesebbek a korábbiaknál, sokkal több információ olvasható ki belőlük.
Még a messzi űrben sem ismeretlen fogalom a vita, legalábbis ez tűnik ki a Hubble űrteleszkóp újabb, látványos felvételéből.