Zöldeskéken izzó meteor világította be az esti égboltot Magyarországon
Tűzgömb villant fel kedd este fél 7 környékén. A jelenséget északnyugaton észlelték.
Tűzgömb villant fel kedd este fél 7 környékén. A jelenséget északnyugaton észlelték.
A 2002 AR204 egy nagyjából 1,5 km átmérőjű kisbolygó, amely pár év alatt kerüli meg a Napot.
A Vénusz, a Szaturnusz, a Jupiter és a Hold látványos „sorakozót” tart december 10-én.
A frissen felfedezett és nagyon nagy tömegű feketelyuk-páros a Földtől mintegy 89 millió fényévre található. Ez is óriási távolság, de így is sokkal közelebb van, mint a korábbi rekorder.
A C/2021 A1 nevű üstököst idén januárban fedezték fel a kutatók. Hamarosan olyan közel jöhet, hogy távcső nélkül is láthatóvá válhat.
Az Alpha Centauri egy három csillagból álló rendszer, ám a kutatók szerint még bőven van, amit nem tudunk róla. Ezért is indul egy újabb misszió, és közben remélik, hogy horogra akad legalább egy, az élet alapvető feltételeinek megfelelő planéta.
A Stanford Egyetem egy 3200 megapixeles szenzort épített, amely segítségével a sötét anyagot és a sötét energiát tanulmányozzák majd a kutatók.
A J0240+1952 névre keresztelt fehér törpecsillag akkora, mint a Föld, de a bolygónkénál 200 ezerszer nagyobb a tömege.
A NASA napszondája, a Parker Solar Probe a hétvégén érte el az eddigi legnagyobb sebességét, de a java még csak ezután jön.
A TOI 1789b egy úgynevezett forró Jupiter, a felszíni hőmérséklete 1800 Celsius-fok körül van.
Az Európai Déli Obszervatórium egyik legnagyobb teleszkópjával aszteroidákat fényképeztek a csillagászok. De nem is akármilyeneket, hanem a legnagyobb űrsziklákat.
A Kamooalewát még 2016-ban fedezték fel a tudósok, de évente csak két héten át lehet tanulmányozni. Most egy érdekes elmélettel állt el az Arizonai Egyetem egyik doktorandusza.
Az égbolt dél-délnyugati részén a naplemente után egyszerre lehet majd látni a Holdat, a Vénuszt, a Szaturnuszt és a Jupitert is.
A LIGO-Virgo-KAGRA Kollaboráció ma közzétette a fekete lyukak és neutroncsillagok összeolvadásainak eddigi legnagyobb katalógusát. Az együttműködés 35 új gravitációs hullámot észlelt a legutóbbi, 2020 októberében közzétett katalógushoz képest. Ezzel már 90-re nőtt az észlelt gravitációshullám-jelek száma.
Egy, a csillagászok által működtetett, nemzetközi bolygóvadász programban ötévnyi felvétel vár áttekintésre. A munkához bárki csatlakozhat.
A 2M0437b jelű planétát a Hawaiin üzemelő Subaru Teleszkóp szúrta ki. A Jupiternél ötször nagyobb is lehet.
A Proxima Centauri felől 2019-ben fogtak be egy zavaros, érdekesnek tűnő jelet. Amit, úgy tűnik, igazából saját magunk okoztunk.
A British Museumban állítják ki a Nebrai korongot, amelyet a világ legrégibb csillagtérképeként is emlegetnek – közölte a BBC.
A trójai kisbolygók olyan ősi objektumok, amelyek a Naprendszer születésének az ősanyagát közel eredeti állapotban tartalmazzák – erről Kereszturi Ákos, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont kutatója beszélt az M1 tévécsatornán annak kapcsán, hogy szombaton útjára indult a NASA űrszondája, amely először kutatja majd a Jupiter körül keringő aszteroidákat.
A NASA szerint a Nagy Magellán-felhőben egy olyan szupernóva maradványa található, aminek formája az egyik legnépszerűbb videojátékos karakterre, Pac-Manre emlékeztet.