Találtak egy 72 millió éves dinoszauruszkoponyát, 272 kilogrammot nyom
A kanadai Albertánál a sejtések szerint 300 Pachyrhinosaurus pusztulhatott el. Most megtalálták az egyik felnőtt példány koponyáját.
A kanadai Albertánál a sejtések szerint 300 Pachyrhinosaurus pusztulhatott el. Most megtalálták az egyik felnőtt példány koponyáját.
Délkelet-Törökországban talált csontvázak szája és füle körül talált kődíszek bizonyítják, hogy az emberek már az őskor óta díszekkel ékesítik testüket, és már akkor foglalkoztak azzal, hogy milyen a megjelenésük – közölték a térségben ásatásokat végző régészek.
Az állat valószínűleg menekülés közben csapdába eshetett.
A Arenaerpeton supinatus nevet kapta az a faj, amelynek nyomait évtizedekkel fedezték fel – a kutatók szerint ritka az ilyen lelet.
Több érdekes lelet is volt egy emberi csontváz mellett a most feltárt maja sírkamrában Mexikóban.
Egy régi, sok vitát kiváltó csontváz koponyáját és több digitális megoldást felhasználva brazil kutatók összeállították, hogyan nézhetett ki Zuzu, a 9600 évvel ezelőtt élt ember.
A Gorgosaurus gyorsabb volt a T-Rexnél. A hamarosan gazdát cserélő csontvázat 2018-ban találták meg az Egyesült Államokban.
A Vezúv kitörése nemcsak az ókori Pompeii területén, de a közeli Herculaneumban is óriási pusztítással járt. A régészek most egy a forró áramlás elől menekülő fogoly jó állapotban megmaradt csontvázára bukkantak.
A 66 millió éves kövület kikiáltási ára 417 millió forintnak megfelelő euró. De ezért a pénzért nem néhány csontot kap a vásárló.
A sírban megtalálták az elhunyt ősz haját, több csontját és a füle egy darabját. A szakértők szerint ez az egyik legjobb állapotban fennmaradt csontváz Pompejiben.
Egy repülőtér építése közben bukkantak a gigantikus mamuttemetőre.
Egy gyapjas mamut szokatlanul jó állapotban megmaradt csontvázára bukkantak szibériai rénszarvaspásztorok. A csontok egy tóból kerültek elő, az egyiken az inak is látszódnak.
A Scientific Reports tudományos folyóirat kijavíttatta a szerzőkkel azt a cikket, amelyben a kutatók állították, a mobilozás elváltozást okozhat az ember koponyáján.
A régészek csak most tudták megállapítani az ókori halottak nemét.
Mintegy 1200 röntgenfelvételt vizsgáltak meg abban a kutatásban a szakemberek, melyből kiderült, a testünk igyekszik kompenzálni, hogy állandóan előrehajtjuk a fejünket.
Még nem egyértelmű, pontosan mi okozhatta a halálát.