A devizahitelek ügyében tett feljelentést a CÖF
Üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett csalás miatt tett feljelentést a Civil Összefogás Fórum a devizahitelesek kérésére.
Üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett csalás miatt tett feljelentést a Civil Összefogás Fórum a devizahitelesek kérésére.
Kétféle devizahiteles mentőcsomagról tárgyalhat a kormány és a bankok: az egyik egy egyszeri forintosítás lenne, a másik több év alatt, elnyújtva alakítaná át a devizahiteleket forintra.
Mára a többség, aki devizahiteles módon vett kocsit és bajba került a törlesztőrészletekkel, megoldotta valahogy.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint a második negyedévben nem változott a 90 napon túl késedelmes hitelek aránya a teljes lakossági portfólión belül, az átstrukturált állományokon belül azonban kis mértékben növekedett. A forint erősödése a második negyedévben a hitel-fedezet arány mérsékelt javulását eredményezte.
Az MSZP szerint Orbán Viktor és kormánya bő három éve semmit nem tett a bajba jutott devizahitelesek megsegítésért, az ellenzéki párt azonnali megoldást sürget.
A Svájci Nemzeti Bank továbbra is, és mindaddig, amíg szükséges, érvényesíti és megvédi a svájci frank árfolyamkorlátját.
Az MSZP szerint a devizahitelek lakossági felhasználásának lehetőségét az első Orbán-kormány vezette be 2001-ben, a devizahitelek elterjedéséért pedig elsősorban a "fideszes" Járai Zsigmond akkori jegybankelnököt terheli a felelősség. Az Együtt-PM szerint három év alatt 30 százalékkal nőtt a svájci frank árfolyama, ebben adósodott el a legtöbb lakáshiteles, ezért a 2010 után "elmélyülő" devizahitel-válságot Orbán Viktor és Matolcsy György okozták.
Az MSZP nyílt tárgyalásra hívja Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert a devizahitelesek ügyében, mert az ellenzéki párt úgy érzi, a kabinet nem képes egyedül megbirkózni a problémával.
Csütörtök reggel 9 óra előtt újra gyengülni kezdett a forint és ismét átlépte a 300-as szintet, miután Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter bejelentette, forintosítani kéne a devizahiteleket – írta a Privátbankár.
A jelzálog alapú devizahitelek valamilyen módon történő forintosításával segítheti a kormány a devizahiteleseket – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön az MR-1 Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Az emberiség soha semmilyen pénzügyi buborékból nem tanul, amint az egyik összeomlás után talpra állunk, már el is kezdjük építeni a következő légvárat.
Megkezdődtek az egyeztetések a kormány és a bankok képviselői között a lakáscélú devizaalapú jelzáloghitelek kivezetésének lehetséges megoldásáról – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német konzervatív lap a devizában eladósodottak megsegítését célzó újabb magyar kormányzati tervekkel kapcsolatban közölt cikket hétfőn.
Egy egészséges nemzetgazdasághoz egészséges bankokra van szükség – mondta Karl Sevelda, a Raiffeisen Bank International (RBI) vezérigazgatója hétfőn egy osztrák lapnak. Sevelda a Wirtschaftsblattnak adott interjúban úgy fogalmazott, reményei szerint a magyar kormány belátja, hogy "egy egészséges nemzetgazdasághoz egészséges bankokra van szükség".
A magyarországi bankok kritikus helyzetben vannak és nem engedhetnek meg maguknak további veszteségeket a kormány tervezett devizahitel-kivezetési programja miatt – nyilatkozta a Reuters hírügynökségnek pénteken Heinz Wiedner, a magyarországi Raiffeisen Bank Zrt. vezérigazgatója.
Nem tetszik Rogán Antalnak az a devizahitelesek terheit csökkentő javaslat, amit Bajnai Gordon jelentett be nemrég. A fideszes politikus szerint akár van egyezség a bankokkal, akár nem, ősszel érdemi lépésre készülnek.
Évekig eltarthat, amíg a magyar pénzügyi rendszerből kivezetik a lakáscélú devizahitel intézményét, amit majd a hitelezőkkel folytatandó tárgyalások előznek meg – mondta Orbán Gábor, a Nemzetgazdasági Minisztérium adó- és pénzügyekért felelős államtitkára a Bloomberg hírügynökségnek még csütörtökön. Hozzátette, "elképzelhető", hogy az MNB-nek szerepe lesz a devizahitelek átváltásában.
Erősödött a forint a bankközi devizapiacon pénteken délelőtt, az eurót 296,25 forinton jegyezték 10 óra körül, a reggeli 297,22 forint és a csütörtök esti 297,91 forint után.
A Magyar Bankszövetség elnöksége csütörtök délelőtt kapott tájékoztatást a nemzetgazdasági minisztertől a devizahitelekkel kapcsolatos szerdai kormánydöntésről, valamint annak szakmai, pénzügyi hátteréről. A felek megállapodtak, hogy a konkrét javaslatok kidolgozását a jövő héten kezdik meg - tudatta a bankszövetség.
A bankokat belekényszerítik egy olyan tárgyalási folyamatba, melyben a legnagyobb veszteséget kell lenyelniük, vagy ha ez nem sikerül, akkor a kormány jogszabállyal tehet pontot az ügy végére. Vagy így, vagy úgy, de Orbán Viktor kormányfő jár jól. A Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogja az újabb devizahiteles mentőcsomag kapcsán közölt írást az ügyről.