Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az emberiség soha semmilyen pénzügyi buborékból nem tanul, amint az egyik összeomlás után talpra állunk, már el is kezdjük építeni a következő légvárat.
Azt gondolnánk, hogy a 2006-ban kidurrant világméretű ingatlanpiaci buborék, a 2008-ban kidurrant részvénypiaci buborék és az ugyancsak felrobbanó hitelpiaci lufi után már végére értünk a válságoknak, és a következő évek már a felépülésről szólnak majd. Az igazság azonban az, hogy a pénzügyi és reálgazdasági buborékok egymást érik, és amint az egyik kidurrant, már el is kezdik fújni a másikat, hangsúlyozza Robert J. Shiller, a Yale University közgazdász professzora - írja a Pénzügyi Szemle Online blogja.
A buborékok kivétel nélkül egy teljesen hihető és logikus sztorira épülnek, legyen szó akár az arany szárnyalásáról, a svájci frank meredek erősödéséről, vagy az amerikai ingatlanárak töretlen emelkedéséről. Robert J. Shiller például a közelmúltban Kolumbiában járt, ahol a nagyvárosok ingatlanpiaci árindexe 2004-óta reálértelemben már közel 70 százalékos emelkedést mutat, úgy, hogy a drágulás nagyobbik része az amerikai ingatlanpiaci lufi kidurranása utáni időszakban következett.
A helyiek teljesen indokoltnak tartják az emelkedést, mondván a kamatok leestek az országban, logikus tehát, hogy az ingatlanoknak drágulniuk kell, írja a blog. Olcsó hitel, szárnyaló ingatlanpiac, lelkes helyiek, ennek ismerős történetnek kellene lennie térben és időben nem is olyan messziről, azonban sem a közelmúlt negatív példái, sem a kétkedők nem tudják megakadályozni, hogy az ingatlanpiaci lufi tovább duzzadjon, és előbb vagy utóbb maga alá temesse a most még lelkes vásárlókat.
Ahol sztori van, ott buborékok is kialakulnak, és ahol vannak egymást lelkesítő és egymás sikerein felbuzduló szereplők, ott ezek a légvárak meg is erősödnek. Az állam többnyire semmit sem tehet, a résztvevők keserű tapasztalatai pedig idővel elhalványulnak. Sztori pedig mindig van, az esetleges új belépők pedig rendszerint azzal nyugtatják magukat, hogy a helyzet ezúttal teljesen más. A közgazdász szerint ez egy végtelen utazás a buborékok világában, melyet semmi, még a pusztító pénzügyi veszteségek és az összeomlások sem tudnak megállítani.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.