Csak a leszerződött üzemanyag 25 százalékát kapják meg egyes kutak a Moltól a jövő héten
Nem tudják a korábbi csökkentett mennyiséget sem tartani.
Nem tudják a korábbi csökkentett mennyiséget sem tartani.
hvg.hu
A Mol százhalombattai olajfinomítóját július végén állították le.
hvg.hu
Harminc évvel ezelőtt kezdtük meg a stratégiai készletek felhalmozását, és a bespájzolt olaj- és olajtermékünk legalább 90 napra elegendő szinten van már 1998 óta. Ennek a szintnek néha kicsit alámentünk, de sohasem annyira, mint idén augusztusban, amikor a kormány az üzemanyaghiány megelőzése érdekében nagyon komoly mennyiségű gázolajat szabadított fel.
Ez alapján a kutak még leállhatnak pénteken és szombaton, mert a kis kutakat tömörítő szövetség azt mondta, csak akkor tartanak nyitva, ha még a hét elején megérkezik az elmaradt támogatás. A szövetség a délután folyamán dönt arról, végül megtartják-e a demonstrációs leállást.
hvg.hu
A magyar olajtársaság mindenkit arra kér, hogy maximum csak ötven litert tankoljon a kutakon, bár egyébként is ennyi a napi limit.
hvg.hu
Európa dízelautó-piaca az elmúlt években teljes hanyatláson ment keresztül, amely azt jelenti, 2030-ra nagyjából egy százalék közelébe esik az új dízelautók részesedése a piacon.
hvg.hu
Fenntarthatatlanná vált a fenntarthatónak vélt járművek üzemeltetése, a rendbetétel árából három busz is kijönne. A cseréért azonban nem mindenki lelkesedik.
Kengyel Kristóf
Dübörög a fogyasztásunk, miközben a régió három jelentős olajfinomítója áll – egy tervezetten, kettő pedig baleset miatt. Az import jelenthetne megváltást, az azonban idehaza a nagykereskedelmi hatósági árazás miatt márciusban gyakorlatilag megszűnt, és a külföldi cégek továbbra sem érdekeltek az üzemanyag-behozatal újraélesztésében. De még ha azok is lennének, akkor sem mehetne minden flottul – erről az iszonyúan száraz nyár gondoskodott.
A fuvarozók a magasabb költségeiket beépítik az áraikba is, így azokat a vásárlók is érezni fogják levelük szerint.
MTI
MTI
hvg.hu
A legújabb benzinárstop-szigorításnál be kellene szkennelni a forgalmikat, hogy a NAV ellenőrizni tudja a jogosultságot a 480 forintos üzemanyagra. Rejtett kamerás felvételek alapján ez egyelőre nem működik.
hvg.hu
A Mol-vezér Hernádi Zsolt szerint, ha az ársapka továbbra is változatlan formában fennmarad, akkor nem érkezik az országba import üzemanyag.
MTI
MTI
hvg.hu
A 3,3 literes és akár 550 Nm-es nyomatékra képes "csodamotor" fogyasztása 5 literes magasságában alakul.
hvg.hu
Az osztrák olajipari cég Pest megyei töltőállomásán egyszer csak felbukkant két ősrégi és méregdrága Rolls-Royce.
Pont a legrosszabbkor történt a baleset a schwechati finomítóban: küszöbön az extrán üzemanyagigényes nyári időszak, amikor mindenki autóba vagy repülőre pattan, és nyaralni indul – kivéve a gazdák, akik a traktorokat kezdik el a korábbinál is többet hajtani a földeken. Az osztrák állami segítség már el is fogyhatott, a felszabadított magyar stratégiai benzin- és gázolajkészlet pedig egy szakértő számítása szerint éppen arra lehet elég, hogy az OMV hazai kútjai kihúzzák addig, amíg igazán meredeken elkezd felfelé ívelni a naftakereslet.
Bár Hernádi Zsolt is az üzemanyagok hatósági árának fokozatos kivezetéséről beszélt, nem az kezdődött el, csak a Mol hibázott.
unknown
Thierry Breton biztos szerint diszkriminatív, és az uniós irányvonalakkal össze nem egyeztethető, hogy csak a magyar rendszámtáblás járművek tankolhatnak olcsóbban a magyarországi kutakon. Ha a magyar kormány nem függeszti fel az intézkedést, bírósági eljárás és pénzbüntetés is jöhet.
hvg.hu
Nem tudják idejében újraindítani az osztrák OMV schwechati finomítóját az üzem leállásával járó rendszeres karbantartása után – értesült iparági forrásokból a VG, amely szerint ez ellátási problémákat vetít előre.
hvg.hu
A briteknél csúcson van a dízel ára, nálunk egyelőre tartja magát a hatósági áras rendszer, Oroszország pedig – úgy tűnik – függetleníteni tudja magát a trendektől.
hvg.hu
A benzin és a dízel ára az idén lépte át először a literenkénti 2 eurós határt az országban.
MTI