Törőcsik Mariról mutatnak be dokumentumfilmet Vidnyánszky fesztiválján
A Törőcsik Mari Moszkvában című dokumentumfilmet is levetítik a Madách Nemzetközi Színházi Találkozón.
A Törőcsik Mari Moszkvában című dokumentumfilmet is levetítik a Madách Nemzetközi Színházi Találkozón.
A film a népszerű filmes páros, Cseke Eszter és S. Takács András több mint ötéves munkájának eredménye.
Magyarországon napjainkból is ismerős módszert elevenít fel a Netflix új dokumentumfilmje. A magukat "gyógyultnak" valló melegek az azonos neműek házassága ellen kampányoltak Amerikában ugyanazzal, a homoszexualitást a pedofíliával összemosó érveléssel, amit a magyar kormány jelenleg is használ.
A melegeket „kigyógyító”, úgynevezett reparatív terápia képviselőiről, az álpszichológia mögé bújó mozgalom hatásairól számos könyv és film született már az elmúlt években, Kristine Stolakis azonban arcot is ad a túlélőknek és az ilyen szervezetek korábbi, „exmeleg” vezetőinek a Pray Away című dokumentumfilmben.
Tovább követi egy borneói őslakos falu három tagja azokat a fákat, amelyek a törzsük területeiről származnak. Az illegálisan kitermelt fák egy olyan telepre kerülnek, amelynek már megfelelő minősítése van ahhoz, hogy a tokiói olimpia építkezéseire is szállítson. Az olimpiai törzs második, befejező rész.
Egy borneói őslakos falu három tagja útnak indul, hogy kiderítsék, hova tűnnek a földjeikről a fák. A küldöttek között van egy férfi is, aki korábban a fakitermelő vállalatnak dolgozott, végül börtönbe zárták, amikor tiltakozott a túlzott kitermelés ellen. Útjukat egy dokumentumfilmes stáb követi végig. Az olimpiai törzs, első rész.
Révész Bálint Borneó szigetén, a dzsungel mélyén forgatott dokumentumfilmet. Stábjával kinyomozta, hogy az őslakosok földjén félig illegális fakitermelés folyik, és a fák egy részét a tokiói olimpiához használták fel. Az erdők helyén pedig már a világűrből is jól látható olajpálma-ültetvényeket találtak. A rendezővel beszélgettünk a nyomozásról és arról, hogy miként teszik tönkre a pálmaolajban érdekelt vállalkozók az őslakosokat.
Christina Applegate-hez hasonlóan Selma Blair is szklerózis multiplexben szenved. Nála 2018-ban diagnosztizálták a betegséget.
Az emberi ürülékben fetrengés még a legkisebb problémák közé tartozott a rengeteg nemi erőszak, a haláleset, a gyújtogatás, a rombolás és a fosztogatás árnyékában: ez lett minden idők leghíresebb, a békét, a szeretetet és a boldogságot hirdető összejövetele, a Woodstock utódjából. Hogy miért alakulhatott így, azt mesterien mutatja be a Woodstock ’99 című dokumentumfilm.
Különös bepillantást enged a háromszoros olimpiai bajnok kardvívó Szilágyi Áron életébe, gondolataiba és érzelmeibe Muhi András Pires róla forgatott dokumentumfilmje. A film nem csak dokumentálja Szilágyi Áron olimpiai felkészülési ciklusát, többet is nyújt annál, és közben közel hozta egymáshoz a háromszoros olimpiai bajnokot és a rendezőt. Tokió után beszélgettünk velük.
Azt ígérik eddig nem látott archív felvételek és a családjával készült mostani beszélgetések is lesznek a filmben.
Magyarországon is aktuális a Netflix diktátorokról szóló dokusorozata, amely sorra veszi a szabályokat, amelyeket a történelem során a legtöbb diktátor ugyanúgy követett.
Festményei csúcsárakon kelnek el, ám Gerhard Richter alig nyilatkozik. Szerinte a festészetről beszélni értelmetlen, mert épp az kerül a vászonra, ami szavakkal nem megfogalmazható. Ettől a dokumentumfilm még nagy élmény.
A sport összehoz másokkal. A sport láthatóvá tesz és segít leküzdeni az előítéleteket – de ha az LMBTQI-emberek lehetőségeit vizsgáljuk, gyakran az előítéleteknek lejt a pálya. Megnéztük a Kapd el a ritmust – a sportvilág queer felforgatása című dokumentumfilmet.
Az Egy mindenkiért című film stábja egy teljes ötkarikás cikluson keresztül követte végig a kétszeres olimpiai bajnok kardvívót.
Harminc évvel később újra megrendezték a legendás woodstocki fesztivált, de ami kisült belőle, az legfeljebb a szervezők és a résztvevők rémálmaiban köszönhet vissza. Most dokumentumfilm készült az egészről.
Az Örkény Színház kulisszái mögé vezeti be a nézőket Mácsai Pál. Közben a színház színeszei együtt gondolkodnak arról, mi jöhet a járvány után. Örkény Közeli harmadik, befejező rész.
Vagy stream-stúdió, vagy bemutatók – ez a kérdés állt tavaly az Örkény színház társulata előtt és végül az előbbi mellett döntöttek. A járvány alatt nagy sikerre vitték az online előadásokat, ami munkában tartotta az alkotókat is. Közben volt olyan színész is, aki elgondolkozott, folytatni akarja-e a szakmáját, ha közönség helyett csak villogó lámpáknak játszhat. Örkény Közeli, második rész.
Egy szabolcsi faluban élő, transznemű gyereket nevelő családról szól a Tobi színei. A homofób, úgynevezett pedofiltörvény miatt kérdéses, hogy a tanulságos történetet elmesélő dokumentumfilm kikhez juthat el.