A Pick megmagyarázta, miért drágább itthon a szalámi, mint Németországban
Szerepet kap benne a szalámi áfája, az eltérő értékesítési jogszabályok, valamint az energiaválság is.
Szerepet kap benne a szalámi áfája, az eltérő értékesítési jogszabályok, valamint az energiaválság is.
New York és Szingapúr a világ legdrágább metropoliszai, de a szankciók miatt Moszkva is drágább lett. Stockholm és Luxemburg esett vissza a legtöbbet a rangsorban.
Rossz kombináció, ami az elmúlt évben történt Magyarországon, a trendvonal pedig azt sugallja, hogy lemaradunk, a drágasági világranglistán 170 ország van, ahol olcsóbban a gigabájtok.
Külföldi turisták híján újra a magyaroké a Balaton, de a fizetőképes kereslet hiánya sem törte le az árakat.
A 20. héten a hazai zöldborsó 900 forint/kilogramm, a zöldbab 1600 forint/kilogramm áron jelent meg a kínálatban. Mindkét hüvelyes ára magasabb volt, mint egy éve: 29, illetve 7 százalékkal.
A napokban 14 ezer euróért rendelt negyven pár zoknit egy amerikai vásárló a „Mes Chausettes Rouges” francia cégtől. Ez a tétel a maga műfajában világrekord. De hogy jutott idáig a világ?
Olyan feltételhez kötötte az állam az 50 milliárdos erdősítési támogatást, amelyet a szarvasgombások nem tudnak teljesíteni. Pedig az új erdőtulajdonosok számára is viszonylag gyors bevételt hozna a különlegesség.
A megyei kereseti adatok alapján 10 millió forintos lakáshitelt a legtöbben fel tudnának venni 20 évre, a kérdés csak az, hogy ebből egy helyben megvásárolható lakás mekkora része jön ki. Kiszámoltuk, mutatjuk.
A Római-parti mobilgát tervezett építése miatt a vendéglősök augusztus 31-ig kaptak működési engedélyt, utána nekik kell gondoskodniuk épületeik bontásáról. Kilátogattunk a helyszínre.
A kommunikáció és a közlekedés áraiban nem állunk jól, a lakásfenntartásra és az ételekre viszont jóval kevesebbet kell költeni itt, mint más európai országokban. Termékcsoportokra lebontva nézték meg, mennyire olcsók az EU országai.
Dollárban adják-veszik a kávét a világon mindenütt, így a helyi valuta leértékelődésének levét a fogyasztók mindenütt megisszák - nyilatkozta a Daily Mailnek a kávékereskedés egyik királya. Persze csak akkor, ha importálják az alapanyagot.
Nem ott költik borra a legtöbbet, ahol a legnagyobb mennyiségben fogyasztják. Hanem ott, ahol azért sokat isznak, de a bor átlagára is magas. E két tényező alapján akár már ki is lehet találni: Svájcban költik a világon a legtöbbet borra.
Az egyetemistáknak mindenütt Európában lakhatási gondjaik vannak. A diákszállók zsúfoltak, a belvárosi albérleti árak az egekben vannak. A külváros olcsóbb, de akkor a nap fele utazással telik.
A japánok nem sajnálják a pénzt a luxusra. A Kanazawa városában rendezett árverésen egy áruházlánc üzemeltetője 11 ezer dollárt fizetett egyetlen fürt szőlőért.