Gattyán György beszólt Márki-Zay Péternek a Spirit FM-en
Magyarország harmadik leggazdagabb emberének már van pártja, de elmondása szerint az még nem aktív.
Magyarország harmadik leggazdagabb emberének már van pártja, de elmondása szerint az még nem aktív.
Az ellenzéki pártoknak nem lesz könnyű dolga, még akkor sem, ha kétharmados többséggel nyerik a választásokat – mondta Fleck Zoltán, az ellenzéki miniszterelnök-jelölt közjogi munkacsoportját vezető egyetemi tanár.
A harmadik leggazdagabb magyarról annyi derült ki a Kodolányin tartott előadásában, hogy nagyon digitalizálna, de hogy pontosan hogyan állna neki, azt nem árulta el.
Január közepére szeretne az ellenzék összegyűjteni kétszázezer aláírást, hogy a parlamenti választással egy időben rendezhessék a Fudan-népszavazást, de közben mindenki az ünnepekre készül, és szinte csak az hallatszik, amit a kormány mond.
Magyarországon olyan mély megosztottság van, ami minden választást élet-halál harccá tesz – mondja Bajnai Gordon volt kormányfő.
Nem csak az ellenzék, a Fidesz győzelme is feszültséget okozna a társadalom egy részében, ugyanis sokan gyűlölik a rendszert, akik most a választás miatt nem vonulnak utcára – mondta a hvg360-nak adott interjúban Szentpéteri Nagy Richard alkotmányjogász, politikai elemző. Úgy gondolja, az ellenzék számára a választás megnyerése sokkal nehezebb lesz, mint aztán kormányozni. Azt kevéssé tartja elképzelhetőnek, hogy az új Parlament az első ülésnapon kimondja, hogy Polt Péter illegitim, azt viszont megvilágította, miért beszélnek mégis erről.
A tömegközlekedés régóta erős kampányfegyvere a politikának. A fennakadások mintha csak akkor lennének bosszantóak, ha a másik oldal a felelős értük, míg az eredmények a saját oldal sikerei.
Egymás korrupcióval vagy egyéb bűncselekményekkel kapcsolatba hozott tagjait vágta a másik fejéhez ellenzéki politikus és kormánytag a hétfői plenáris ülésen. Az egyik oldal szerint náluk legalább vannak következmények.
Az üzletember úgy véli, teljesen mindegy, melyik múlt kormányoz.
Listán nem indul Hiller István, az MSZP választmányi elnöke, és Kunhalmi Ágnes, a párt társelnöke sem – árulták el a politikusok, akik a közös listáról és programról is beszéltek. Kiderült az is, mi Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölt hozzáállása a szocialisták által kért programponthoz.
A „belső ellenség elleni harc” 1990 előtt a titkosszolgálatok egyik legfontosabb feladata volt. Kövér László ma felmelegítené e hagyományt.
Az Azonnali egyebek mellett Kövér sajtótitkárságát és a Fidesz-frakció sajtóosztályát is kereste az ügyben, de ők nem adtak választ.
Márki-Zay Péter az Indexnek adott interjúban beszélt arról is, milyen esetben nem ismeri el legitimnek a választási eredményt, és mi következik utána.
A közös miniszterelnök-jelölt szerint már formálódik a közös ellenzéki kormányprogram. Arról is beszélt, hogy nem ellenzi a marihuána legalizálását, és erősen bírálta a kormány járványkezelését.
A kormányoldal nincs rászorulva arra, hogy az állami titkosszolgálatokat vesse be kompromittáló információk gyűjtésére, az ilyen munkára a „mezítlábasakat” is be lehet vonni. Tudunk olyan, ma már a magánnyomozói piacon tevékenykedő egykori titkosszolgákról, akik az előválasztáson győztes politikusok feltérképezésére kaptak megbízást.
Jogosulatlan titkos információgyűjtés, illetve leplezett eszköz jogosulatlan alkalmazása miatt jelentik fel a házelnököt.
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnöke egy interjúban azt mondta, „elengedhetik” azokat a körzeteket, ahol rajtuk múlhatna, hogy nyer-e az ellenzéki összefogás, vagy ha mégis muszáj a mandátumok miatt elindulniuk, mondhatják, hogy ezeken a helyeken „nem végtelenül fontos” rájuk szavazni.
A Városháza körüli játszma tipikus álhír. De lesz még támadás, habosított botrány, kellemetlen helyzet elég. A pillanatnyi reflex kevés lesz ellenük. Közös hadvezetés kell. Vélemény.
Az ország elemi érdeke, hogy az ellenzék egységesen sorakozzon fel egy közös jelölt mögött, és ne megint tét nélküli legyen a parlamenti választás – mondja Oszkó Péter üzletember, a Bajnai-kormány pénzügyminisztere.
A magyar társadalom értékrendileg egyáltalán nem annyira szétesett, mint politikailag. A szavazótáborokat az különbözteti meg, hogy ki kinek hiszi el a politikai hitvallását. A bizonytalan szavazók többsége senkinek, de van egy réteg, amelyikre talán hatni lehet. Ez pedig azért fontos, mert nagy valószínűséggel ők döntik el a 2022-es választást. Elemzés a szavazótáborokról.