Tarnay Kristóf: A benzinnel és a rezsivel a kormány és az ellenzék visszajutott a gulyáskommunizmushoz
Egyéni szabadság helyett állami alamizsna – mintha emberképben nagyon egy követ fújna kormány és ellenzéke.
Egyéni szabadság helyett állami alamizsna – mintha emberképben nagyon egy követ fújna kormány és ellenzéke.
A kormánypártok és az ellenzék támogatottsága is nőtt október óta.
November első hetében kértük olvasóinkat, mondjanak véleményt az ellenzéki közös programról, illetve Márki-Zay Péter elképzeléseiről. A több ponton sem egyező terveket az év végéig fésülik össze ellenzéken belül. Olvasóink véleménye viszont már ismert, és miután a legtöbben megadták a pártpreferenciájukat, életkorukat, illetve azt, hogy hol élnek, sok összefüggés látszik az adatokból.
A vezetéstől és a vezetőktől nem kell félni. Az előválasztás tanulsága az, hogy a félelmet és vezetésválságot a szavazók oldották fel, akikben erősebbnek bizonyult az a vágy, hogy végre kövessenek egy olyasvalakit, aki hordozza a reményt a változásra, írja szerzőnk.
Az ellenzéki szavazók jelesre vizsgáztak rugalmasságból az előválasztáson, Márki-Zay Péternek ezért gesztust kell tennie Karácsony Gergely és Dobrev Klára híveinek, mert egy baloldali-liberális közeg emelte őt miniszterelnök-jelöltnek. Ezzel párhuzamosan pedig a pártokkal is békét kell kötnie. Vélemény.
A legkisebb szavazókörbe is küldene ellenőröket az ellenzék a korábbi években következmények nélkül maradt csalások megelőzésére. A levélszavazatokkal már megkezdődött a bűvészkedés.
Azok akik a kutyákat hibáztatják, mert a párt nem hajlandó részt venni az ellenzéki összefogásban, az okozattal foglalkoznak az okok helyett. Nem a Kutyapárttól, hanem egyes ellenzéki politikusok vállalhatatlan viselkedésétől kellene félni. Vélemény.
Azzal, hogy az ellenzék egésze hazafiasnak tekinti magát, és mindezt fennen hangoztatja, új helyzet állt elő. Eljutottunk oda, hogy létrejött az az állapot, amelyre a Fidesz mindig is vágyott: nemzeti kormánynak nemzeti ellenzéke legyen. Vélemény.
Az Éljen Szekszárd Egyesület a mandátuma visszaadására szólította fel Zaják Ritát.
A kormányközeli kutatócég szerint simán nyerne a Fidesz, ha most lenne a választás.
Rendkívüli bizottsági üléseket, titkosítás alóli feloldást kezdeményeztek pénteken az ellenzéki képviselők.
A korábban a Momentum, majd Puzsér Róbert 2019-es kampányát vezető Záránd Péterre esett az ellenzék miniszterelnök-jelöltjének választása.
Az IDEA közvélemény-kutatása szerint a válaszadók egyötöde pártszimpátiától függetlenül inkább kerüli a politikai témákat, csak ne legyen veszekedés.
Nem látta, és nem is fogja megnézni a kormány 2006-os eseményekről készült propagandafilmjét az ellenzéki kormányfőjelölt. Beszélt a koronavírus elleni védőoltásról is vasárnapi videójában.
Ezen az erősen a Fidesznek lejtő pályán egy esetleges ellenzéki győzelem csak a baloldali és liberális ellenzékieken kívüli, alapvetően konzervatív beállítottságú demokratákkal együtt lehetséges. Vélemény.
„Véget ért a populista hype, nem ez lett az új norma, viszont maradni fog” – állítja a hvg360-nak Cas Mudde holland politikatudós, a modern kori populizmusdefiníció megalkotója, a szélsőjobbot és a politikai pártrendszereket vizsgáló szakember. Szerinte az Orbán Viktorhoz hasonlító politikusok folyamatosan veszítenek a népszerűségükből, azt viszont kétli, hogy épp a magyarországi ellenzék tudna győzni 2022-ben. Úgy véli, az Orbánt kihívó Márki-Zay Péter „ellenzék ellenzéke” narratívája logikus, de az előválasztás tévesen hitette el az emberekkel, hogy vidéken is van esély győzni vele. Mudde szerint a hatpárti összefogásnak elsősorban a magyar EU-tagságot kellene megmentenie, az Unióról viszont azt gondolja: belülről mehet tönkre, ha nem lép fel azonnal Lengyelországgal és Magyarországgal szemben.
Az ellenzéki előválasztás miniszterelnök-jelöltjei lettek a szónokai az ellenzék október 23-i nagygyűlésének. Közülük utolsóként lépett a színpadra a verseny győztese, Márki-Zay Péter. Nézze meg a beszédét.
Orbán Viktor egykori tanácsadója szerint Dobrev Klára kampánya bizonyította, mi történik akkor, ha egy politikus nem áll meg a megyeszékhely táblánál.