Félrelépett kicsit a forint
Péntek délelőtt hirtelen 385 fölé szaladt fel az euróárfolyam.
A régió más devizáihoz és az euróhoz, illetve a dollárhoz képest is gyengül a forint.
A pénzügyminiszter jövőre reálbér-növekedést vizionál, és azt ígéri, amit az átalakított csokon megspórolnak, más formában költik majd lakhatástámogatásra.
Hétfőn még 372 forintért adtak egy eurót, csütörtökön már 386-ért, pénteken pedig nap közben 389 forintot is ért az uniós valuta, a nap végére azonban valamicskét erősödött a forint.
A reggeli 375-ről 379-ig gyengült a forint az euróval szemben.
A többség azzal sem ért egyet, hogy ezzel az ország elveszítené identitása egy részét.
Akármilyen mozgalmas is volt a nap, a magyar deviza profitálni tudott belőle.
Csütörtök reggel még 369 forintba került egy euró, péntek délelőttre már 378-nál jár az árfolyam.
Reggel 370 forint volt egy euró, azóta jelentősen gyengült a forint.
Erősödéssel indította a forint a hetet.
Közelítget a magyar gazdaság az európai átlaghoz. Legalábbis egy olyan mutató alapján, amely a pillanatnyi sorrendet nagyjából tükrözi ugyan, de tendencia felvázolására kevéssé alkalmas.
Hektikus napjai vannak a forintnak: előbb annyira erős volt, mint egy éve soha, majd egy nap alatt zuhant egy jó nagyot. Mi indokolta az erősödést, és mi volt az esés oka? És mostantól mindig ilyen megingásra készülhetünk majd, ha hírek érkeznek? Erre kerestük a választ.
A kora reggeli 371-ről 376-ig gyengült a forint két óra leforgása alatt.
Viszont 0,9 százalékkal még így is nőttek a fogyasztói árak februárhoz képest.
Tavaly nagyot nőtt az új autók ára Magyarországon, most fél évig stagnálás várható, azt pedig még nem látni, ősszel mi lesz. A hiányjelenségek megszűntek, és a vonzó finanszírozási konstrukciók is.
Több tényező együtt dönti el, hogy mennyit fizetünk a húsvéti ünnepen fogyasztott füstölt húsárukért a boltban. A miniszterelnök európai manőverei áttételesen felelnek azért, hogy épp hány forintot kérnek egy euróért, az euró-forint árfolyam pedig akkor is hat a sertéshús-piacra, ha a magyar húsgyártó a magyar disznótenyésztőtől veszi meg a sonkára valót.
Ezzel maga Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója és a Ferencváros első embere dicsekedett el.
Az elmúlt évek egymást érő válságai során az EU elnéző volt a tagállamok költségvetési és pénzügyi politikájával kapcsolatban. Ennek azonban vége, bár arról csak félig született megállapodás, hogyan is élesszék újra a szigort.