Három éve nem volt példa hasonlóra az eurózónában
Az euróövezetben tovább gyorsult az infláció és decemberben elérte a 2013 szeptembere óta legmagasabb mértéket.
Az euróövezetben tovább gyorsult az infláció és decemberben elérte a 2013 szeptembere óta legmagasabb mértéket.
Erősödött a fogyasztói árak növekedésének üteme októberben az euróövezet 19 tagállamában - mutatják az Eurostat adatai.
Miután kinyírták az Ubert, vajon mit fognak csinálni az Uber-sofőrök? Varga Mihály szerint 2020-ra már itt is a magyar euró, akkora a munkaerőhiány, hogy egyre több helyen dolgoztatnak diákokkal. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az Európai Központi Bank elnöke szerint az euróövezet különösebb megrázkódtatás nélkül tette túl magát a Brexit népszavazás első sokkján.
A következő legalább három évben nem várható, hogy újabb uniós tagállam csatlakozzon az euróövezethez – jelentette ki Valdis Dombrovskis, az Európai Bizottság euróért és szociális párbeszédért felelős alelnöke csütörtökön Brüsszelben.
David Cameron kemény javaslatcsomagot terjesztett az Európai Unió elé, amivel szélesebb mozgásteret kíván elérni országa számára, bár ez az európai közös teherviselés alóli részleges kibújást is jelenti egyszerre. Az Európai Bizottság szerint nagyon problémás a javaslatcsomag, bár több eleme megvalósítható. Cameron ultimátumszerűen kezeli a javaslatot, ha nem fogadja meg az EU, akkor Nagy-Britannia egy népszavazással kiléphet a gazdasági közösségből.
A 20 legnagyobb nemzetgazdaságra a jövő évre kiadott átlagos növekedési előrejelzését az intézet 2,8 százalékra vette vissza az előző 3,0 százalékról. Nem változtatott viszont az euróövezet növekedési előrejelzésén, 2015-re 1,0 százalékon, 2016-ra pedig 2,0 százalékon hagyta azt.
Várhatóan hétfőn indulnak el a tárgyalások a görög kormány és a nemzetközi hitelezők között az új, immár harmadik pénzügyi mentőprogramról, miután megoldották azokat a logisztikai problémákat, amelyek megakadályozták az eredeti tervnek megfelelő pénteki kezdést - közölte szombaton egy meg nem nevezett görög pénzügyminisztériumi tisztségviselő.
Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter támogatja a közös euróövezeti pénzügyminiszter és a külön euróövezeti adó gondolatát - írta szombaton megjelent számában a Der Spiegel című német hírmagazin, amely szerint Angela Merkel kancellár "kétkedve" viszonyul az elképzeléshez.
Milyen európai baloldal az, amely utcákra vonul, mert a görög nyugdíjasok nem ezerkétszáz eurót, hanem „csak“ nyolcszázat visznek haza, de se Ciprasznak, se bármelyik másik európai baloldali politikusnak szava sincs az ellen, hogy a magyar vagy lett vagy román nyugdíjas két-háromszáz euróból szó szerint nyomorog?
A görög krízisben már jóval több forog kockán, mint az eurómilliárdok, amit a görögök feléltek, vagy akár a csőd. Ez lehet az első ország, amellyel elkezdődik az egységes Európa felbomlása, mégpedig a Ciprasz-kormány hatékony közreműködésével, ami mögött számos ponton Vlagyimir Putyin orosz elnök közvetlen befolyása gyanítható.
Brüsszelben jogászok dolgoznak azon, milyen jogi lehetőségek vannak a görögök kirúgására az euróövezetből.
Vasárnap összeül az Európai Tanács, ott van az utolsó esély arra, hogy létrejöjjön valamilyen megállapodás Görögországgal kapcsolatban. A vasárnapi az utolsó határidő - tette világossá a keddi rendkívüli euróövezeti válságcsúcs után az Európai Bizottság elnöke. Jean-Claude Juncker szerint harcolnak a görögökért, de elismerte, hogy a Grexitre is megvan a forgatókönyv. A görög bankok szerdán is zárva lesznek.
A görögök a vasárnapi népszavazáson nagy többségben nemmel szavaztak az EU és az IMF intézkedéscsomagjára, de ezzel alighanem az euróra is, még ha a görög kormányfő most minden erejével tüzet is olt. Hétfőn Görögországban politikai nagy tanácskozás, kedden soron kívüli egyeztetés az uniós vezetők között. Van, aki már humanitárius katasztrófát vizionál. A görög bankrendszer egy napon belül megrogyhat.
Nem a hitelezők képviselői álltak fel a tárgyalóasztaltól, hanem a görög kormány döntött úgy, hogy a tárgyalás alapjául szolgáló javaslat "nemet" érdemel - közölte az eurózóna pénzügyminisztereinek eredménytelenül zárult szombati tanácskozását követően Jeroen Dijsselbloem holland pénzügyminiszter, az Eurócsoport elnöke.
Szerda estétől csütörtök reggelig több fordulóban tárgyaltak magas, illetve szakértői szinten Athén és hitelezői a görög adósságkérdés rendezéséről, de nem tudni, milyen eredménnyel. Nem szivárgott ki semmi arról, hogy sikerült-e bármiben közelíteni a véleményeket egymáshoz.
Egyre nagyobb a valószínűsége, hogy a megkövetelt megszorítások miatt kenyértörésre kerül sor Görögország és az euróövezet között. Az ország ezzel együtt járó távozásának az euróövezetből azonban nem lesznek feltétlenül tragikus következményei a devizaunióra nézve - írja a dpa hírügynökség szakértők véleményére hivatkozva.
Marti Schulz szerint Athénnak el kell fogadnia a nemzetközi hitelezők javaslatait.