A Pink Floydról neveztek el tudósok egy rózsaszín, hangos rákfajt
Synalpheus pinkfloydi – ez lett a neve az új rákfajnak, amelynek felfedezői közt egy nagy rockrajongó tudós is akadt.
Synalpheus pinkfloydi – ez lett a neve az új rákfajnak, amelynek felfedezői közt egy nagy rockrajongó tudós is akadt.
Bár a magyarok büszkeségének nagyon jólesett, hogy a rudabányait személyében új ásványfajt fedeztünk fel, az ELTE szakértője elmondta az MTI-nek, hogy ez egyáltalán nem olyan ritka, mint gondolnánk, évente 20-30 alkalommal is előfordul. A magyar siker a jó szakmai együttműködés eredménye.
Picit elhúzódott Zárug Zita és Harkányi Árpád nászútja: 4 év alatt 4 kontinens összesen 46 országában jártak. Főként bringával, 40 ezer kilométert tettek meg, nagyjából annyit, amennyi a Föld egyenlítői kerülete. Ezalatt mindössze 11 defektet kaptak, és naponta fejenként 3353 forintot, vagyis havonta egy minimálbért költöttek.
A Bahamák helyett a Turks- és Caicos-szigetek egyikén érhetett földet Kolumbusz az Újvilág felfedezésekor. Az új teóriát hajóutakkal szeretnék bizonyítani a kutatók.
Persze csak csillagászati viszonylatban van közel, de ez lehet az első exobolygó, amit az ember is felkereshet.
Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: Orbánék tovább szidják Sorost, de nem adnának vissza neki semmit abból, amit tőle kaptak; Mészáros Lőrinc megvásárol mindent, ami az útjába kerül; Gyurcsány harciasan ünnepelte az őszödi beszéd tizedik évfordulóját; magyar fizikusokat ünnepelnek világszerte; az EU újabb eljárást indított Magyarország ellen.
Az MTA és a Semmelweis Egyetem Bödör Csaba vezette Lendület Molekuláris Onkohematológiai Kutatócsoportjának részvételével új mutációs és lehetséges terápiás célpontot azonosítottak follikuláris limfómában a londoni Barts Cancer Institute kutatói. Eredményeiket a Nature Geneticsben közölték. A kutatócsoport munkájának köszönhetően ezek a modern eljárások és új kutatási eredmények a hazai betegek számára is elérhetővé válnak majd – jelentette be az MTA.
Amerikai találmány a mostani kánikulában is segítő modern légkondicionáló őse, amelyet 1902 júliusában helyeztek üzembe. Utódai nélkül ma már a trópusokon elképzelhetetlenek a mindennapok, és az információtechnológia is életképtelen lenne. Ám, mint általában lenni szokott, a felfedezés itt sem ment egyszerűen.
Az amerikai kontinensen talált legfontosabb régészeti kincs lehet egy Panamában feltárt prekolumbiánus síregyüttes, amelynek gazdagsága szakértők szerint Sipán urának 1987-ben Peru északi részén talált pompás sírjáéhoz mérhető, de lehet, hogy még annál is nagyobb.
A legújabb kutatások kimutatták, hogy az oxitocin nevű hormon gyógyíthatja az olyan étkezési zavarokat, mint például az anorexia.
A MERS-t (közel-keleti légúti megbetegedés, azaz Middle-East Respiratory Syndrome) 2012 szeptemberében fedezték fel, azóta folyamatosan terjed. Világszerte közel száz esetet jelentettek az Egészségügyi Világszervezetnek (WHO), közülük hetvenet Szaúd-Arábiából.
A rákfélék új faját fedezték fel Spanyolország északnyugati partjainál: a parányi narancsvörös színű ízeltlábú mindössze öt-hét centiméteres.
Ausztrália legöregebb sziklarajzát találta meg egy archeológus, aki szerint a szénrajz 28 ezer éves lehet. Bryce Barker hétfői sajtóértekezletén elmondta, hogy a sziklarajzot még tavaly júniusban találta a Nawarla Gabarnmang nevű sziklamenedéknél végzett feltárásakor. Az oszlopszerű lábakon nyugvó, természetes sziklatetőn számtalan festett rajz látható, a szénnel készült ábra egy földbe temetett gránitdarabon volt.