Nagy üzlet az autószerelés, mégis fogynak a szervizek
A növekvő árbevétel és alkalmazotti létszám ellenére 2013 óta megállíthatatlannak tűnik az autójavítással foglalkozó vállalkozások számának csökkenése.
A növekvő árbevétel és alkalmazotti létszám ellenére 2013 óta megállíthatatlannak tűnik az autójavítással foglalkozó vállalkozások számának csökkenése.
Az idei első negyedévben 10 358 cégtörlés mellett csak 6600 cégalapítás történt, ezzel 540 ezer alá csökkent a cégek száma Magyarországon. A regisztrált cégek száma utoljára 2009-ben volt ilyen alacsony.
Nem tudtak megegyezni a hitelezőkkel, elindult a felszámolási eljárás a Palóc Nagykereskedelmi Kft. ellen.
Elkelt az egykori MSZP-székház; a felszámolási pályázaton értékesített ingatlant – a vele egybeépített irodaházzal együtt – 530 millióért vitték el – tudta meg a Világgazdaság.
Egy hónap alatt 20 százalékkal megugrott az energiaszektorban működő cégek száma, de csupán a számoktól azért gazdasági csodára még nem kell számítani.
Csak 2016-ban több mint 13 ezer magánszemélyt tiltottak el a cégvezetéstől, ezzel 30 ezer felé emelkedett az eltiltott személyek száma. A kereskedelem, a vendéglátás, az építőipar és a tanácsadás a legfertőzöttebb ágazatok
Tavaly a cégek 10 százalékát törölték a szektorban.
A csődök és felszámolások száma nagyjából 20 százalékkal esett vissza, míg a kényszertörlések száma több mint 25 százalékkal mérséklődött 2016-ban. Ezzel szemben a végelszámolások száma közel 10 százalékos emelkedést mutatott. A magyar gazdaság bedőlési indexe a tavalyi évben tovább javult; 0,3 százalékpontos csökkenést követően megközelíti a másfél százalékot.
Bár a törölt cégek döntő többsége mikrovállalkozás, a nagyvállalati körből is dőlnek össze milliárdos árbevételű gigacégek.
A Guest Zrt. vagyona pár év alatt megsemmisült.
Bár még nincs vége az évnek, a 2015-ös cégalapítási számokat, úgy tűnik, sikerül majd felülmúlni 2016-ban. Több mint 44 ezer céget töröltek eddig.
A magyar cégek mintegy 40 százaléka működik Budapesten. Ennek ellenére csökkenő tendenciát lehet megfigyelni a két évvel ezelőtti adatokhoz képest, mivel míg 2014 októberében 216 492 céget jegyeztek, addig idén október elején ez a szám már csak 207 233 volt. Ez közel 4,6 százalékos csökkenés.
Hátrányosan érintheti a finanszírozó bankokat a Kúria friss határozata, amely szerint a jövőbeni követeléseken önmagában a zálogjog megalapításával nem jön létre zálogjog. Azaz már nem visz mindent a bank.
A Mediacity Kft. tovább működhet, megegyeztek a felek.
A távol-keleti piacot is célba venné a nagy múltú húsipari cég termékeivel az új tulajdonos.
A hazai cégstruktúra eddig is fővároscentrikus volt, a cégalapítások alapján pedig továbbra sincs veszélyben Budapest szerepe. A tendencián a vidékre irányuló EU-s pénzek sem sokat segítettek.
Idén 6 százalékkal bővült a Magyarországon bejegyzett új cégek száma, ezzel szeptember végére már több, mint 19 ezer új vállalkozás indult el. A legnépszerűbb ágazat az építőipar, ahol az új cégek száma 19 százalékkal nőtt.
Bármennyire furán is hangzik, hazai környezetben havi 4 ezer cég törlése és 2 ezer alapítása már békés hónapnak számit. A békés időszak azonban vélhetően nem tart sokáig, hiszen a NGM által októberben bejelentett adócsomag néhány hónapon belül érezteti majd a hatását a cégstatisztikában is.
Az állam átvette az irányítást az egyik legnagyobb malomipari cégnél, a felszámolás alatt álló Sikér Kft-nél.
A calais-i "Dzsungel" felszámolása után a francia hatóságok hétfőn megkezdték egy jóval több mint száz sátorból álló párizsi menekülttábor, ahogy ők fogalmaznak, megtisztítását is.