Fassbender élete alakítását nyújthatja Steve Jobsként
Fassbender őrjöng, fenyeget, ünnepel: megérkezett a második előzetes a Steve Jobs-filmhez, amelyből végre több minden kiderül a várva várt szuperprodukcióról.
Fassbender őrjöng, fenyeget, ünnepel: megérkezett a második előzetes a Steve Jobs-filmhez, amelyből végre több minden kiderül a várva várt szuperprodukcióról.
Az ír alkotás 2014-ben a tíz Oscar-jelölt animáció között volt, és azóta is sorra gyűjti a díjakat.
Huszonhat éve Cannes-ban vehette át az Arany Kamera-díjat, a kétezres években viszont teljesen háttérbe szorult Enyedi Ildikó – több, világsztárokkal készülő projektje is az utolsó fázisban akadt el. Most 16 év után újra filmet forgat, Testről és lélekről címmel, amatőr főszereplővel, az emberi természetről, kapcsolatokról. Ehhez a Filmalap történetének második legnagyobb támogatását, 420 millió forintot kapott segítségül – Muhi András producer szerint azonban ez a normális, és a magyar filmipar által felemésztett évi 6 milliárd forint bőven visszajön országimázsban.
A házi videón a későbbi világsztár a Happy Birthday-t adja elő egy barátjának.
Már a forgatókönyvet írják a Top Gun folytatásához, melyben drónok is szerepet kapnak majd.
"Volt, hogy eltűnődtél azon, mi járhat a másik fejében?" – teszi fel a kérdést az Agymanók című animációs film. A Pixar legújabb egész estés alkotásában egy kislány emberi formát öltött érzelmei játsszák a főszerepet, és az utóbbi években kreatív válságban lévő stúdiónak ezúttal bejött a titkos recept: a zseniálisan eredeti ötletet lenyűgöző módon valósították meg.
Ideje új fogalmat tanulnunk: a vidéki településeken úgynevezett könyvtármozikat alakítanak ki. A cél, hogy a mozival nem rendelkező városokban is ingyenesen hozzáférhetőek legyenek a filmarchívumok.
Szerdán mutatta be az Orlai Produkció a Hair eredeti Broadway musical változatát a Belvárosi Színházban. A rendező Mohácsi János, a szövegeket Závada Péter fordította. A főbb szerepekben: Szabó Kimmel Tamás, Lábodi Ádám, Radnay Csilla, Pető Kata és Lovas Rozi. Videós színházajánló.
Egy 19 éves angol színészt választottak a 2017-es új Pókember-film főszereplőjének – a Marvel nem hallgatott azokra a rajongókra, akik színes bőrű szuperhősért kiáltottak.
A 61 éves korában repülőszerencsétlenségben elhunyt Oscar-díjas zeneszerző a világ legnagyobb filmjein dolgozhatott, és számos ikonikussá vált jelenetet ismertünk meg az ő kísérőzenéjével. Ezek közül gyűjtöttünk ki néhányat.
Nehéz idők járnak a népszerű színészre – nem elég, hogy legutóbbi filmje hatalmas bukás volt, most rövid időn belül a második nagy vihart kavart ügye került a nagyközönség elé.
A sztárénekes a Marvel gigasikerének kettébontott folytatásában játszhat el egy korábban még megfilmesítetlen szuperhőst.
Kolozsvár képes arra, amit Magyarországon egy város sem tud utána csinálni. Úgy rendez filmfesztivált, hogy az nem csak a mozirajongókat, hanem az egész várost bevonja a különleges hangulatba. Az erdélyi filmfesztivál arra is tökéletes alkalom volt, hogy feltérképezzük az erdélyi város egyszerre mediterrán és balkáni hangulatát és konyháját, és hogy irigykedve távozzunk: nálunk miért nincs ilyen?
A háziállatok titkos élete című film csak jövőre érkezik, de már az előzetese is hihetetlenül szórakoztató.
Elhunyt 86 éves korában Dick Van Patten amerikai színész, aki főleg vígjátékokban szerepelt a filmvásznon és a Broadway-n is.
A közbeszédben csak "Magyar Gárda-filmként" elhíresült Veszettek a Filmalap eddigi legdrágább filmje – ebben mutatkozik meg a vásznon először a film főszereplője, ifj. Vidnyánszky Attila.
Daniel Craig akarja alakítani James Bondot továbbra is.
"Jó formában vagyok" – jelentette ki a 67 éves Arnold Schwarzenegger a Terminator: Genisys című új sci-fi akciófilmje európai premierjén, vasárnap este Berlinben.
A Budapesten forgató színész mesterkurzust tartott, ahol elárulta, melyik az a magyar szó, amit már megért a körülötte zajló beszélgetésekből.
Az új Terminátor-film promója kis híján infarktusokat okozott a Madame Tussauds Múzeumban.