Ingyenesen megnézhető a Blokád írójának korábbi filmje Kulka Jánossal
A Nemzeti Filmintézet a forradalom emléke előtt tiszteleg azzal, hogy elérhetővé teszi a streamingplatformján A berni követ című filmet és négy másik híres magyar alkotást.
A Nemzeti Filmintézet a forradalom emléke előtt tiszteleg azzal, hogy elérhetővé teszi a streamingplatformján A berni követ című filmet és négy másik híres magyar alkotást.
Óriási vihart kavart a Netflix közel háromórás Marilyn Monroe-életrajzi filmje, a Szöszi. Kritikusai szerint a film alkotói beálltak a színésznő bántalmazói közé, a készítők viszont úgy látják, ideje szembenézni azzal, milyen volt valójában Monroe élete.
A kiváltságos rétegről, az influenszerekről, milliárdos üzletemberekről és gazdag arisztokratákról szól Ruben Östlund legújabb filmje, a Cannes-ban Arany Pálma-díjjal jutalmazott A szomorúság háromszöge, amely egy fergeteges szatíra keretei közt tesz fel sorsdöntő „mi lenne, ha” kérdéseket, miközben egy igazságosabb világ lehetőségéről ábrándozik.
A köztudatban élő Sissi-képet és Erzsébet királyné élettörténetét is újraírja Marie Kreutzer osztrák rendező a Fűző című filmjében, amelynek a mondanivalója fontosabb a történelmi hűségnél.
Nincs még egy pillanat a világtörténelemben, amikor aktuálisabb lehetne a Magyarországon a napokban bemutatott, Esemény című, a Velencei Filmfesztiválon fődíjas film, mint most: az alapjául szolgáló önéletrajzi regény írója, Annie Ernaux csütörtökön kapta meg az irodalmi Nobel-díjat, és a világ több országában újra veszélyben az abortuszhoz való jog.
Mindkét fél egyetértett abban, hogy tragikus baleset történt. A film forgatása is folytatódik.
A valóságot és a fikciót szándékosan úgy keveri, hogy az általa uralt, de hitelesnek látszó világot hozzon létre, miközben az amatőr színészeket megalázza – ezek a bírálatok érték a Sparta című új filmjének romániai forgatása miatt Ulrich Seidl osztrák rendezőt.
A filmben szerepet kapott egy bűntudatkeltő beszélő magzat.
A Nem hagytak nyomokat című film Grzegorz Przemyk valós események alapján rekonstruált történetét mondja el. Kiderül, hogy a diktatúra által okozott sebeket az idő sem gyógyíthatta be.
A női test feletti önrendelkezésért folytatott küzdelemről szóló Esemény című francia filmdráma tavaly a legjobb alkotásnak járó Arany Oroszlánt nyerte el a velencei filmfesztiválon. Szeptember végétől a hazai mozikban is látható.
Látszólag nincs tisztább képlet annál, mint amikor egy regényt felkap Hollywood, mert a könyv azonnal a sikerlisták élére ugrik. De tényleg ilyen egyértelmű a helyzet?
Bárkinek eszébe jut olykor, mi lett volna, ha az élete valamelyik fordulópontján másként dönt akár ő maga, akár a kifürkészhetetlen sors. A Nézz mindkét irányba! című vígjátékban is kérdés a kérdés.
Nem hősnek, sokkal inkább hétköznapi embernek, családapának láttatja a 2013-ban elhunyt hegymászót, Erőss Zsoltot a történetéről készült játékfilm, amely rendhagyó megközelítéssel, a feleség, Sterczer Hilda szemszögéből eleveníti fel az eseményeket.
A Most vagy soha! forgatása áprilisban indult, 80 napig tartott. A „nagy Petőfi-film” tavasszal kerül a mozikba.
Az összművészeti produkciót a Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre című film rendezője, Horvát Lili rendezi.
Egy özvegy, nyugdíjas tanárnő és egy prostituált férfi kapcsolatát mutatja be a Minden jót, Leo Grande! című film Emma Thompsonnal a főszerepben.