A Velencei Filmfesztiválon debütál Szilágyi Zsófia új filmje
A Január 2 várhatóan október elején kerül a magyar mozikba.
A Január 2 várhatóan október elején kerül a magyar mozikba.
A Puskin moziba szervezett programon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Az amerikai függetlenfilmes Gary Hustwit létrehozta a világ első generatív dokumentumfilmjét. A filmipar jövőjét az ilyen alkotások jelenthetik.
Támogatást kapott a Dargay Attila – „a magyar Walt Disney” – életét feldolgozó film és egy kísérleti rövidfilm is.
A filmet az Aranyéletet és a Köntörfalakat is jegyző Dyga Zsombor rendezi, Lajos Tamás producer irányításával készül. A fikción alapuló történetben magyar katonák hősiesen kiszabadítanak több száz embert egy háború sújtotta városból.
Mindkettőjüknek ugyanannak a gyilkosságnak a nyomait kell eltussolniuk, így a két „magányos farkas” kénytelen összedolgozni, az éjszakájuk pedig olyan fordulatot vesz, amire egyikük sem számított.
Két év alatt oda jutottak a nagy techvállalatok, hogy már fizetni is hajlandóak a tartalmakért, csak képezhessék velük a mesterséges intelligenciát.
A társadalomban feltörő erőszak kérdése aktuális téma, a filmben mindezt európai, francia közegben látni még inkább sokkoló.
Az 1923-ban forgatott produkció 120 villanásnyi jelenete az egykori főszereplő hagyatékából került elő, és sikerült életre kelteni a filmdarabkákat. A száz évvel ezelőtti premieren még Gárdonyi Géza édesanyja is ott volt.
Többek között egy hárommotoros harci szekeret hajt Chris Hemsworth.
Alig több mint ötven olyan film van a mozitörténetben, amely egymilliárd dollárt tudott termelni. Brad Pitt filmjével szemben pedig közel ennyi az elvárás.
Andy Serkis, azaz Szméagol/Gollam is visszatér majd.
A kaszkadőr című film Ryan Goslinggal és Emily Blunttal meggyőz bárkit arról, hogy hollywoodi kaszkadőrnek lenni a legjobb szakma a világon, és igenis sokkal jobban oda kellene figyelnünk rá. És közben nevettet, izgalmas és romantikus is: elég jó recept egy efféle filmhez.
A Petőfi-film után videós panelbeszélgetésünkben Deák Kristóf Oscar-díjas filmrendező, Tóth Barna filmrendező és forgatókönyvíró, Hermann Róbert Széchenyi-díjas történész és Hahner Péter történész, a Rubicon Intézet főigazgatója segítségével néztük meg, az érintett szakmák szerint mik a történelmi filmkészítés alapszabályai.
Remek zenei betétek és ragyogó főszereplő segítségével idézi fel a Back to Black című életrajzi film Amy Winehouse énekesnő tragikus sorsát. Azonban sem legbensőbb alkotói énjéhez, sem a vele összefüggő rejtélyekhez nem férhetünk igazán hozzá.
Nem lesz benne kitalált történetszál, az alkotók a korabeli forrásokból dolgoztak.