A Velünk véget ér sikerén felbuzdulva újabb Colleen Hoover-regény kap filmes feldolgozást
A film egy börtönből frissen szabadult anyát követ, aki megpróbálja újrakezdeni az életét, és a megbocsátás fontosságát hangsúlyozza majd.
A film egy börtönből frissen szabadult anyát követ, aki megpróbálja újrakezdeni az életét, és a megbocsátás fontosságát hangsúlyozza majd.
Ridley Scott jelentette be.
Különösen az első Joker után fájdalmas, hogy nem sikerült Todd Phillips új filmje, a Joker: Kétszemélyes téboly, melyben Joaquin Phoenix mellett Lady Gaga a főszereplő. Elmondjuk, mi a gikszer.
Egyre kevesebb produkció készül, leépítések mindenütt, ezért Los Angeles főpolgármestere munkacsoportot hozott létre Hollywood megmentésére: 681 ezren dolgoznak a szórakoztatóiparban, amely 115 milliárd dollárral járul hozzá a régió gazdaságához.
Egy város alapításának és züllésének filmvíziójával negyven éve dédelgetett álmát valósította meg az öt Oscar-díjas amerikai rendező.
Közel ötvenéves álmát valósította meg Francis Ford Coppola a Megalopolis című filmmel. A végeredmény misztikus és utópisztikus – de még egy csomó minden más is eszünkbe juthat róla. Kritika – amennyire lehet, spoilerek nélkül.
Dömping lesz a hazai film- és mozipiacon: a következő két és fél hónapban közel húsz magyar filmet mutatnak be. A sokszor állami támogatás nélkül készült alkotások premierjei jórészt kényszerből csúsznak össze és válnak egymás konkurenciájává a mozikban.
Kálomista Gábor a producer, a projektcég már megvan.
Szeptember 8-án, a miskolci Cinefesten láthatta először a hazai közönség a Borbély Alexandra főszereplésével készült Emma és a halálfejes lepke című szlovák történelmi drámát, amelyről a héten derült ki, hogy Szlovákia hivatalos nevezése az Oscarra. A film főhőse, Marika egy határmenti faluban élő magyar özvegy, aki saját életét kockáztatva bújtat el házában egy zsidó kisfiút a német megszállás alatt. A magyarországi premier után beszélgettünk a Jászai Mari- és Európai Filmdíjas színésznővel művészetről, szakmai alázatról, kettős identitásról, kisebbségi létről, a múlttal való szembenézésről és a párbeszéd fontosságáról.
A Dallas Bobbyja egy filmszerep promózása miatt van Magyarországon.
Szamizdat filmeknek hívja Szimler Bálint rendező az állami támogatás nélkül, a filmszakma összefogásával készülő, a közállapotokról kritikusan gondolkozó alkotásokat. Ő is ilyen filmet készített, a Fekete pont egy kisfiúról és fiatal tanárnőjéről szól, akiket lassan bedarál a rendszer.
Hajdu Szabolcs trilógiájának záródarabja október 10-én kerül mozikba.
Lepusztult, használhatatlan épület, a gyerekek igényeire nem figyelő oktatás, a tanárokat lenéző szülők, finomfőzelék-szagú menza, inkompetens tankerületi emberek, a házmestertempójú működéstől eltérő módon gondolkodó pedagógusok és az átlagból kilógó diákok kivetése a rendszerből. Szimler Bálint filmje, a Fekete pont tükröt tart elénk a magyar közoktatásról. És megint gyomorgörcsünk lesz tőle.
A görög–francia rendezőlegenda, Costa-Gavras a rendezvény díszvendégeként személyesen mutatja be a magyar témájú, berlini fesztiváldíjas Zenedoboz című filmjét.