Szürreális árajánlatokat kapott Budapest az áramra, de így sem zár be kulturális intézményeket
240 milliárdos árajánlatot kapott a főváros az éves áramfogyasztására, a főpolgármester-helyettes szerint azonban „ez a pénz nincs és nem is lesz”.
240 milliárdos árajánlatot kapott a főváros az éves áramfogyasztására, a főpolgármester-helyettes szerint azonban „ez a pénz nincs és nem is lesz”.
A főváros és a BKV 26 milliárd forintért kilincselne a kormánynál – ha lenne kinél. Ugyanis öt hónap alatt Karácsony Gergely Navracsics Tiborral tudott csupán leülni, Lázár Jánossal például nem. Egyelőre pedig azt sem tudni, hogy a kormány legalább azt az összeget kifizeti-e, amit jogszabályban előírt kötelessége volna.
Kaszim-Zsomart Tokajev kazah elnök szombaton aláírta azt a jogszabályt, amelynek értelmében az ország fővárosát az eddigi Nur-Szultan helyett ismét a korábbi nevén, Asztanának hívják.
A főpolgármester szerint a 3-as metrókocsik beszerzéséről szóló fővárosi jelentés alátámasztja majd, hogy az orosz szerelvények megvásárlása a kormány által diktált, és a korábbi városvezetés által kényszerűségből elfogadott, rossz megoldás volt.
A térképpel bárki megnézheti, hogy a saját háza tetején egyáltalán érdemes-e napelemeket telepítenie.
Budapest vezetése azon dolgozik, hogy költöztetésekkel kiürítsék a Városháza egy részét, amit így le lehet kapcsolni a fűtési hálózatról.
Az érdekképviselet szerint nagy bajban van a BKV, elkeseredett lépéssel próbálnák meg még több túlmunkára buzdítani a sofőröket.
Az állam nem reagál, a fővárosnak pedig nemhogy a biodóm befejezésére, de fenntartására sem biztos, hogy lesz pénze a mélyülő válság miatt.
Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes szerint van olyan forgatókönyv is, hogy a főváros technikai csődbe jut.
Rezsitámogatást kapnak a rászoruló családok és idősek a fővárosban – jelentette be a főpolgármester.
Felhőszakadás veszélye miatt a fővárosra is figyelmeztetés adtak ki.
Mára egyedül Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere szeretne népszavazást a kínai egyetemről – írja a lap.
A cardiffi Anne Jacob 7 perc 15 másodperc alatt nevezte meg a világ 195 országának fővárosait.
Ismét kiadta a Time Out magazin a világ legjobb városait rangsoroló listáját, amire ezúttal Budapest nem fért fel. 2021-ben még a 29. helyen volt.
„Több kerületet újra elárasztottak a hajléktalanok” – írta a kormány.
Az új szabályozás ősztől lép életbe.
Locsolókocsik, új ivókutak, lajtoskocsik – Karácsony Gergely szerint ettől hűvösebb nem lesz, de a komfortérzetünkön segíthet.
Igyekeznek függetlenedni az orosz energiahordozóktól és elérni, hogy 2030-ra a budapesti közművek az általuk termelt energiából működjenek.
Az új rendszertől a főváros átláthatóságot, rendezettebb utcaképet vár. Budapesten jelenleg összesen huszonhét fajta parkolási zóna van, ezekből mindössze négy marad, térképen mutatjuk a pontos árazást, illetve a zónák határait.
Ha potyázunk a budapesti tömegközlekedésen, a pótdíj is emelkedik, az meg főleg, ha nem rendezzük időben a számlát.