Tanácsadó cégben lett tulajdonos Magyar Péter
A cég korábban nem végzett érdemi tevékenységet.
Két minimálbér-emelés hatása is megjelenik a decemberi kereseti statisztikákban, a 2023 januári, illetve a 2024 januárjáról előre hozotté.
2022 őszén nagyon rossz volt a helyzet, 2023 végére sikerült stabilizálni a helyzetet. Januárban a kamatcsökkentés gyorsítása alól Nagy Márton minisztériuma húzta ki a szőnyeget. A következő kamatvágás lehet 75 bázispontos és 100 bázispontos is. Az év közepén valamelyest gyorsulni fog az infláció. A jegybank eredménye 2026-ban lehet először ismét pozitív a masszívan veszteséges évek után.
Az infláció lassulásának köszönhetően decemberben már több mint 10 százalékkal magasabb volt a reálkereset, mint egy évvel korábban. Az év egészét tekintve azonban a reálkereset közel 3 százalékkal esett vissza. Egy közepesen kereső magyar 2023-ban 312 ezer forint nettót vitt haza.
A piacvezető Multi Alarm felvásárolta a Garancsi István Criterionját. A távfelügyleti piac így lényegében két szereplő kezében koncentrálódik, a másik nagy szereplő a főleg állami megbízásokból élő Civil Erando.
Az NNGY nem tudta alátámasztani, miért nem írtak ki normál közbeszerzést.
Ha egy vendégmunkás felállva énekli a Himnuszt, tudja, hogyan halt ki az Árpád-ház, és megtalálja vaktérképen Világost, akkor maradhat még egy kicsit, de aztán mindenképpen mennie kell. Ez az egyik olvasata a vendégmunkás-rendelet tervezetének, a másik, hogy a Belügyminisztérium csak egy némi pluszmacerával járó látszatintézkedésen dolgozik. És összeállítja a megfelelően kulturált országok listáját.
A 4iG komolyan gondolja, hogy a határ a csillagos ég.
Amikor a miniszter exfeleség dönt arról, hogy megtarthatja-e valaki az állami posztjait. Amikor megy az üzenet az azóta miniszterré lett régi ügyvédjelölt barátnak, hogy ha megszűnnek a jól fizető állami állások, akkor „borít” az illető a NER-ről. Amikor az egész mögött ott lehet valamiféle válási megállapodás. Amikor épp ott akad jól fizető állás, ahol a régi védenc a főnök. Összeraktuk az elmúlt napok nyilatkozatait Magyar Péter szakmai és magánéletének színfalak mögötti történetéről.
A korrupció árt a gazdaságnak – ezt elég könnyű belátni, és érezni is. De vajon mennyivel? Lehet-e számszerűsíteni azt, hogy mennyit bukik egy ország a korrupción, vagy mennyivel lehetne jobb a helyzete, ha nem volna korrupt?
Jelentős mennyiségű szén-dioxid és magzatokra veszélyes oldószer is bekerült a gödi levegőbe, a Samsung-gyárban pedig évekig rákkeltő anyagoknak voltak kitéve a dolgozók – derült ki az Átlátszó által közölt adatokból.
Mindegyik kategóriában drágábbak vagyunk, mint a sógorok.
A világ kedvenc krémje elég kilométer-igényes. Egyes alapanyagai a származási helyükről a fél bolygón át utazva kerülnek a Ferrero gyáraiba, és összelegózásuk után is több autópálya-matricába kerül, míg a végeredmény a kenyerünkön köt ki. Globális gyártási láncokról szóló sorozatunk második része a Nutellára fókuszál.
Az Amazon, a Google, a Microsoft és más technológiai cégek az év elején ismét elbocsátási hullámot indítottak, annyira, hogy szabályos TikTok-trend lett abból, hogy a dolgozók lefilmezik és közzéteszik a kirúgásukat. A nehézségek a magyar programozóiskolákat is súlyosan érintik.
Bár van egy kiskapu a szabályozásban, ami az erkélyre telepíthető napelem-rendszerek kiépítését lehetővé teszi, ez nem az a megoldás, ami egész Európában elterjedt és népszerű.
A londoni székhelyű központ létszáma 40 százalékkal csökken. Nincs hír magyar üzletek bezárásáról.
Eleve kevesebben élnek élettársi kapcsolatban is.
Horrorisztikus bérleti díjakat kell fizetni Európa-szerte a lakásokért, és egy teljes másodállásnak megfelelő időt és erőt beletenni, hogy kibérelhető lakást találjon az ember. A politika elsőre jónak tűnő válaszai pedig eddig vagy teljesen bedőltek, vagy egészen új problémákat okoztak. Valamit mégis kezdeni kell a helyzettel, hogy ne legyen nagyobb a krízis.