Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Hatalmas összegből építenének napelemparkokat a kínaiak egy iparági forrás szerint.
Legalább 2,5 milliárd dollár, vagyis 900 milliárd forint értékben telepítenének naperőműveket Magyarországra kínai cégek a következő években – írja a VSquare friss hírlevele.
Az akkumulátor- és elektromosautó-gyárakat Magyarországon építő kínai cégek rájöttek, hogy az Orbán-kormány nem képes megoldani az energiaigényüket, ezért saját kezükbe vették a dolgot, és saját naperőműveket fognak építeni
– idéz a hírlevél egy névtelen, iparági forrást. A VSquare szerint ez az oka annak, hogy Orbán inkább kínai mintsem orosz segítséggel akarja megoldani az energiaellátását Magyarországnak.
Azt is felidézik, hogy Orbán az évértékelőjében „csúcssebességgel megépülő” napelemekről beszélt.
A Magyarország az itt felhasznált áram körülbelül 30 százalékát ma is külföldről importálja. Az ország áramigénye az akkugyárak miatt 15-25 százalékkal emelkedni fog, vagyis ha nem pörög fel néhány éven belül az áramtermelés, akkor még több áramot kellene importálni, amihez hálózatfejlesztésre is szükség volna.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.