Nagy Márton: Az infláció 25 százalék körül tetőzhet, de elkerüljük a recessziót
A gazdaságfejlesztési miniszter szerint a koronavírusjárvány alatt Magyarországon növekedtek az egyik legnagyobb mértékben a megtakarítások.
A gazdaságfejlesztési miniszter szerint a koronavírusjárvány alatt Magyarországon növekedtek az egyik legnagyobb mértékben a megtakarítások.
Ezúttal nem a túl sokat ivók, hanem a főzdék feje fájhat, a duplájára is drágult sok, a pálinka előállításához szükséges alapanyag.
Jack Ma 2020-ban három hónapra tűnt el, több nyugati lap értesülése szerint azóta elhagyta Kínát.
Moldova erősen kitett energia szempontjából Ukrajnának és Oroszországnak is.
A fogyasztók továbbra is bízhatnak a hazai tej- és tejtermékekben, írta kérdéseinkre a Nébih. A vizsgálatok mostanáig nem tártak fel újabb szennyezett késztermékeket.
Szerdán elnöki pompával fogadják Washingtonban az oda érkező francia államfőt. Emmanuel Macron és Joe Biden tárgyalása azonban minden lesz, csak nem pompázatos.
Ellenőrzést rendelt el a Nébih, miután egy tejüzem termékeiben határérték felett volt az aflatoxin. Az érintett termék nincs forgalomban, másikban pedig nem találtak szennyezőanyagot. A szakértő szerint az anyag csak nagy mennyiségben, hosszú távon fogyasztva jelentene komolyabb kockázatot.
Tavalyhoz képest 10 milliárd euróval magasabb energiaköltséget kell kigazdálkodni, nem csoda, hogy újratervezik a jövő évi költségvetést. A miniszterelnök erről és más kihívásokról is beszélt a Széchenyi Kártya Program 20. évfordulóján a Budai Várban.
Szentkirályi Alexandra posztolt arról, hogy kedden összedugják fejüket az energia-veszélyhelyzet illetékesei. Az üzemanyag-ellátási zavarokról konkrétan nem írt, de a belföldi ellátás biztonságáról igen. Ez pedig kulcskérdés a benzinkutakon, ahol a kiskutasoknál már folyamatos a hiány, és a nagy láncok is korlátozásokat vezettek be.
Lanyha növekedés, magas infláció – erre érdemes számítani 2023-ban is a CIB Bank elemzése szerint. Magyarországon az év első felében végig 20 százalék fölött lesz a drágulás, és lassabban térünk vissza az alacsony inflációhoz, mint az eurózóna vagy az USA. A forintárfolyam viszont visszatérhet 400 alá.
Nem használnak a munkavállalók hangulatának a háború következtében romló gazdasági tendenciák sem.
Egységfrontba tömörültek a populista jobboldali politikusok és a közösségi médiumok dollármilliárdos tulajdonosai, miután rájöttek, hogy egymást kiválóan tudják éltetni. A Trumptól Orbánig húzódó tengely jól jön a Twitter új vezérének, döfés a hagyományos médiumoknak.
A magas infláció mindenkit érint, a romló kilátások miatt pedig egészen extrém helyzetekkel szembesülhetünk: Nyugat-Európában megnőtt az élelmiszerlopások száma, így már egyes alapvető élelmiszerekre is biztonsági címkéket helyeznek. A hvg.hu utánajárt annak, hogy itthon is ennyire rossz-e a helyzet?
Putyin többször is megfenyegette a Nyugatot azzal, hogy ha nem vásárolnak az oroszoktól energiahordozókat, akkor halálra fognak fagyni. Most úgy néz ki, hogy Oroszországnak sokkal nagyobb gondot okoz a fűtés, mint a Nyugatnak. Igaz, náluk nem az a gond, hogy nincs mivel fűteni.
Inkább Bécsben érdemes forralt bort inni vagy Párizsban? Jobban járunk a kürtőskaláccsal Pesten, mint a waffellel Brüsszelben? Vajon mennyit költenénk egy-egy adventi vásáron, ha éhesen és szomjasan esnénk be? Összehasonlítottuk négy európai főváros karácsonyi vásárainak ételkínálatát.
Christine Lagarde szerint az eurózóna inflációja még nem érte el a csúcsot.
A kereslet visszaesett, így, aki ingatlant adna el, annak már a fenntartás költségeit is vonzóvá kell tennie – ha nem is sokmilliós beruházással, legalább a hatékonyság felturbózásával.