Amíg nem robotok építik a házakat, addig megoldás az előregyártás
Az építőiparban nagy a munkaerőhiány, a robotok pedig még nem bírják a strapát.
Az építőiparban nagy a munkaerőhiány, a robotok pedig még nem bírják a strapát.
Oroszországban és Ukrajnában is működik az OTP, még a betétállomány is nőtt a háború kitörése óta. Elég sokan utalnak haza pénzt külföldről, illetve sok ügyfél kisebb, kockázatosnak tartott bankból viszi át a pénzét.
A délelőtt nagy részében 380 forintnál is többe kerül egy euró, kora délután újra esni kezdett.
Borzasztó állapotban van a forint, olyan mélypontokra zuhant az elmúlt napokban, amelyekről még akár egy hete sem hittük volna, hogy a közelébe juthat. De mi történhet ez után, mit lehet tenni ez ellen, és mit tehet az, aki szeretné menteni a befektetéseit? Erre gyűjtöttük össze a válaszokat.
Súlyos csapások a harcmezőn, vérengzés a piacokon – a háború démonja a gazdaságban is pusztít. Az oroszokat hamar megfektethetik a korlátozások, itthon inkább az áttételes hatásoktól kell tartani.
Mindenki úgy harcol, ahogyan tud: a korrupció megakadályozására létrehozott ukrán állami ügynökség közölte, hogy az orosz tankokat nem kell beírni az adóbevallásba.
A Kínából gyakran Ukrajnán keresztül érkeznek az alkatrészek, vannak ukrán beszállító cégek is, így nem kizárt, hogy az orosz–ukrán háború miatt ellátási gondok nehezíthetik az iparág életét.
A háború előtt lefektetett menetrend szerint nem lett volna kamatemelés, de a jegybank 75 bázisponttal emelte az irányadó rátát. A kamatemelésre szükség is van, a háború miatt a forint árfolyama esik, a tőzsde zuhan, az inflációs kockázatok erősödnek.
A korábbi hat kedvezményes intézkedés mellett literenként 20 forintot ad az állam az eladott üzemanyag után. Cserébe nem zárhatnak be, nem bocsáthatják el az alkalmazottjaikat.
Már csütörtökön elindítják a tagjelölti kérelmet.
Az IMF vizsgálja Ukrajna sürgősségi finanszírozás iránti kérelmét.
Egyszerre három fokozattal rontották az orosz államadósság-kötelezettségek osztályzatát.
Az ágazatot elárasztja az optimizmus.
Manipulált képek és valótlanságok közlésével próbálta lejáratni Mártha Imrét, a fővárosi közműholding vezérét a Metropol és az Origo hat különböző elsőfokú ítélet szerint. A lapok a bíróságon azzal védekeztek, hogy sajtószabadság van.
Hogy ne ürüljön ki az orosz pénzpiac. A kormány eközben arra akarja rávenni az embereket, hogy kezdjenek el aranyat venni.
Szijjártó Péter apokalipszist vizionált fázó családokkal és leállított gyárakkal, ha nem jön az orosz gáz. Miközben a gázszállításokat senki sem akarja leállítani, de ha a háborús eszkaláció miatt erre sor kerülne, apokalipszis akkor sem lenne, bár az orosz gázt rövid távon nem lehet teljesen pótolni. A bedőlt Sberbank a külügyminiszter szerint a Magyarország által is támogatott brüsszeli szankciós politika áldozata, nem pedig az orosz katonai agresszióé.
Szerintük nem működnek, és jogalapjuk sincsen.
A délutánt 382,1 forint fölötti euróáron indította a magyar fizetőeszköz.
A vállalat maga tagadja a fizetésképtelenségéről szóló hírt.