Elég zavaros a Fidesz kommunikációja
A Fidesz kommunikációja igen zavaros volt a Moody’s leminősítését követően - olvasható a Political Capital blogján.
A Fidesz kommunikációja igen zavaros volt a Moody’s leminősítését követően - olvasható a Political Capital blogján.
Évente csaknem 20 milliárdot hoz a nemzetgazdaságnak a farmakológia.
A bruttó hazai termék (GDP) az idén körülbelül 1 százalékkal nőhet gazdasági elemzők szerint, akik úgy vélik: jövőre 2,7-3 százalék lehet a növekedés.
Miért minősített le két fokozattal a Moody's? Mi a baja a Financial Times-nak Matolcsy Györggyel? Miért kritizálják üzleti lapok a magyar gazdaságpolitikát? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Véleményvezér blog.
A magyar külügyminiszter hangsúlyozta: a kedvezőtlen piaci hatások ellenszere az egyes országok eladósodottságának csökkentése, mivel a piac "a leggyengébb láncszemeket" kezdi ki.
Ha a vagyon disszidálni kezd, utána az emberek is megindulnak. Orbán elől disszidálnak. A forradalom katonái dezertálhatnak - írja Gyurcsány Ferenc a blogján.
Orbán Viktor áprilisi kitörő választási győzelméhez az is hozzájárult, hogy a választók bíztak abban, hogy az addig mantraszerűen ismételt és dogmaként védett évtizednyi megszorításoknak vet majd véget. Arról a jelenségegyüttesről van szó, amiben a magyar lakosság döntő többsége szocializálódott: "még néhány évig meg kell húzni a nadrágszíjat, aztán majd utolérjük Ausztriát és jön a Kánaán"
Az Index szerint úgy hozna létre egy új Költségvetési Tanácsot a kormány, hogy nem hív vissza a mostani háromból két tagot, így két intézmény egymás mellett működne.
Elemzők úgy látják, hogy 2011. a nagy fúziók, részvény visszavásárlások és a nagy osztalékok éve lesz.
Első látásra úgy tűnik, nincs min gondolkozni, engedni kell a zsarolásnak és azonnal át kell lépni az állami nyugdíjrendszerbe. A Véleményvezér blog szerzői ebben nem olyan biztosak.
Görögország 2021-ig kapott haladékot a 110 milliárd eurós nemzetközi hitel visszafizetésére - jelentette be hétfőn az ország pénzügyminisztere.
Törhetik a fejüket az unió statisztikusai, hiszen nyilván nincs elszámolási gyakorlat arra, amikor valamely ország a több mint egy évtizede létező magán-nyugdíjpénztári rendszerét néhány hónap alatt fel kívánja számolni - írja Oszkó Péter a blogján.
A unió nyugati tagállamaiban is műküdik tőkefedezeti és magánnyugdíj-pénztári rendszer, ezért valószínűleg nem értenék a hazai kormányzat propagandáját azon tagállamokban sem - olvasható a Világgazdaság.hu oldalon.
Jövőre is folytatódik a lendületes német gazdasági fellendülésből táplálkozó "foglalkoztatási csoda" - mondták a német nagybankok vezető közgazdászai a dpa hírügynökségnek.
A nemzeti fejlesztési miniszter ismertette a kormány gazdaságpolitikai prioritásait és az arányos közteherviselést célzó átmeneti válságadók bevezetésének hátterét.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) 2010. második negyedévi kockázati jelentése szerint a magyar pénzügyi szektor helyzete változatlanul stabil.
Kína erőteljes gazdasági növekedése egyre nagyobb terhet ró a környezetre a Természetvédelmi Világalap (WWF) szerint.
David Cameron brit miniszterelnök a héten első ízben látogatott el Kínába azóta, hogy pártja megnyerte a májusi parlamenti választásokat. Bár a kormányfő célja elsősorban a gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok erősítése volt a távol-keleti nagyhatalommal, Cameron mégis olyan vizekre evezett, ahova sok brit elemző szerint nem kellett volna - olvasható a Diplomaci blogon.
Orbán Viktor szerint jelenleg a kormány legfontosabb feladata a magyar gazdaság talpraállítása, ez pedig csak új munkahelyek létrehozásával és a meglévők megvédésével érhető el.
A Süddeutsche Zeitung cikke szerint az Orbán-kormány eszmei síkon "ósdi nemzeti antikapitalista irányvonalat követ".