Orbán Viktor: a magyar gazdaság teljes újjászervezésére van szükség
A magyar gazdaság teljes újjászervezésére van szükség – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az APA osztrák hírügynökségnek adott interjúban pénteken.
A magyar gazdaság teljes újjászervezésére van szükség – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az APA osztrák hírügynökségnek adott interjúban pénteken.
A költségvetés összkiadásai hazánkban általában meghaladják a nemzeti össztermék 50 százalékát, tehát minden második forintot az állam használ fel valamire, ilyen vagy olyan módon. De mire? - erről ír a Mandiner blog szerzője.
Orbán Viktor kedden, a parlament 13 órakor kezdődő ülése elején ismerteti a gazdaság talpra állítását célzó, a 3,8 százalékos idei hiánycél tartásához szükséges akciótervet. A programot rendkívüli kormányülésen dolgozta ki a kabinet az elmúlt három napban, miután Varga Mihály ismertette az általa vezetett gazdasági tényfeltáró bizottság részjelentését.
Kósa Lajos múlt heti, az államcsőddel kapcsolatos kijelentésével nem akart kárt okozni senkinek. A Fidesz ügyvezető alelnöke újságíróknak nyilatkozva az Országgyűlésben azt mondta: reméli, hogy csak átmeneti nehézséget okozott bárkinek, a kormány azon dolgozik, hogy a piacok számára is megnyugtató intézkedéseket hozzon.
Míg a kormányalakítást megelőző két hétben tervezett módon, az ellenzéket zavarba hozva ért el sikereket az "új többség", a legutóbbi pár napban a dilettantizmus, a kapkodás és az össze-vissza beszéd jellemezte a Fidesz megszólalásait - írja Török Gábor a blogján.
"Tavaly nyáron sokan legyintettek, amikor nyilvános megszólalásaimban azt állítottam, hogy hamarosan sok más ország ugyanazt a költségvetési kiigazítást lesz kénytelen végigcsinálni, mint amit mi 2009-ben" – írja Oszkó Péter a blogján.
Nagyot fordult a világ az elmúlt napokban, a külföldi és hazai elemzők egyre inkább gyanakodva nézegetik a Fidesz gazdasági terveit – olvasható a Forint blogon.
Egyedül a légitársaságok napi vesztesége mintegy 200 millió dollár, és a leállások a napi globális kerozinszükségletet is 2 millió hordóval csökkentik naponta, ami az olajárakra is hatással lehet.
Egy hónappal később indul az iPad nemzetközi bevezetése. Az Apple közleményében a nem várt amerikai érdeklődésre hivatkozik.
A gazdaságkutató intézetek első, tavaszi jelentése szerint a bruttó hazai termék (GDP) 2010-ben 0-0,8 százalékkal, jövőre 3,0-3,1 százalékkal nő, miközben az infláció idén 4,2-4,4, 2011-ben 2,6-3,2 százalék lesz.
A kormányszóvivő szerint a gazdasági válság enyhülését jelzi, hogy a magyar ipari termelés februárban 8,4 százalékkal bővült az előző év hasonló időszakához képest. Már látszik a fény az alagút végén - értékelte a helyzetet Szollár Domokos szerdán.
Egyesek szerint ezzel a mennyiséggel az iPad a várakozásoknak megfelelően teljesített, míg mások szerint a megjelenés előtti héten keltett hírveréshez képest a hétvégi eredmények szerénynek tekinthetők.
A Bosch-csoport több mint 9 milliárd forint értékű beruházás keretében bővíti Budapesten működő autóipari k+f-kapacitását – közölte a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium.
A válság a gazdaság kifehéredésével szembeni folyamatokat is elindított, 2009-ben a fehéredési folyamat leállásának, illetve visszafordulásának költségvetési hatása akár 100 milliárd forintot is elérhette Gazdaság Fehéredését Vizsgáló Bizottság legfrissebb, ötödik jelentése szerint.
A mobilpiac 2009-es zsugorodása után ez év januárjában mind a teljes, mind az elmúlt három hónapban forgalmat generáló ügyfelek száma nőtt
A svédek használják leggyakrabban és a legnagyobb szakértelemmel a telekommunikációs technológiákat. Idén az Egyesült Államok követi őket, Norvégia végzett harmadikként, Japán a tizedik. Magyarországot a 23. helyre rangsorolták.
Az elemzők többsége szerint erős Fidesz-kormány lenne a legjobb a magyar gazdaságnak az áprilisi választások után, mivel az végre tudná hajtani azokat a reformokat, amelyek a gazdaságot versenyképesebbé tennék - írta a Reuters 23 magyarországi gazdasági elemző megkérdezése alapján készült elemzésében.
A Davosban lezajlott világgazdasági fórum alkalmából a nagy riválisok, a Twitter, a Myspace, a Facebook és a Linkedln vezetői együtt vitatták meg jövendő üzleti stratégiájukat. Sok a tag, de a tulajdonosok szerint nem hoznak a számukkal arányos jövedelmet.
A "Hívás" fantázianevű tarifacsomag használói nem a hívások hossza, hanem azok darabszáma szerint fizetnek.
Az építőipar szereplői kifejezetten borúlátók, de a válságban látják a lehetőséget is. Az mindenki számára nyilvánvaló, hogy sok a tennivaló, és csak az iparág összefogásával lehet kikényszeríteni a szükséges változásokat. Így összegezhetők a Bautrend és a Buildecon közös kerekasztalán elhangzott vélemények.