Oszkó: törhetik a fejüket az uniós statisztikusok a nyugdíjpénztárak ügyében
Economist-blog: Orbán most túl messzire ment?
Gyorsan alább hagyhat az Orbán-kormány egyoldalúan meghirdetett „nemzeti együttműködési” rezsimje iránt érzett országos lelkesedés, amint megérződik, mi is a kormányintézkedések ára – írja szerkesztőségi blogjában az Economist, amely szerint a Költségvetési Tanács büdzséjének drasztikus lecsökkentése az utolsó csepp lehet a pohárban.
Oszkó: türelemmel ezerszer többet spórolhatna a kormány
A unió nyugati tagállamaiban is műküdik tőkefedezeti és magánnyugdíj-pénztári rendszer, ezért valószínűleg nem értenék a hazai kormányzat propagandáját azon tagállamokban sem - olvasható a Világgazdaság.hu oldalon.
A magánnyugdíjpénztárak uniós ombudsmant akarnak
Petícióval fordul az Európai Parlamenthez a Stabilitás Pénztárszövetség, amelyben kérik, hogy 3 millió magyar pénztártag alkotmányos jogainak megsértése miatt jelöljenek ki uniós ombudsmant a magyar kormány nyugdíjintézkedéseinek kivizsgálására. Jelezték, ha a hazai jogorvoslati lehetőségek kimerülnek, a strasbourgi Emberi Jogi Bírósághoz fordulnak a hátrányos megkülönböztetés és a joggal való visszaélés tilalmának megsértése miatt.
Elfűrészelt magánnyugdíjrendszer: honnan és hová dől a 2840 milliárdos pillér?
A magánnyugdíjpénztárak államosítása miatt az utóbbi napokban egyre vadabb vita folyik. De mit is államosítanak valójában, s mekkora az esélye, hogy e felettébb kockázatos, a jogrend és az etika kereteit feszegető, mások szerint durván letipró, az Európai Unió és a befektetők rosszallását is kiváltó intézkedés megtérül?
Brüsszelben aggódnak Orbánék nyugdíjterve miatt
Az EU gazdasági és pénzügyi biztosa csütörtökön szóvivője útján fejezte ki rosszallását a magyar kormány nyugdíjrendszert érintő előző napi bejelentése, továbbá az intézményi kereten végrehajtott, illetve tervezett változtatások miatt.
Vajon megvédi az Ab a magánnyugdíjpénztárakat?
Az Alkotmánybíróság döntése miatt egyszer már megorrolt a kormány. Vajon a magánnyugdíjpénztárakat érintő magvalósult és egyelőre csak felvázolt drasztikus lépések kapcsán mit tesz majd a taláros testület?
Londoni elemzők: EU-s rugalmatlanság a magyar nyugdíjmizéria oka?
Az EU által a nyugdíjreform államháztartási költségeinek ügyében tanúsított "rugalmatlanság" az egyik valószínű oka a nyugdíjpénztárakkal kapcsolatos magyarországi kormányintézkedéseknek, áll a felzárkózó piacok londoni elemzőinek pénteki helyzetértékelésében.