Megcsinálták a világ legkisebb hegedűjét, egy hajszál mögé is el lehetne dugni – videó
Brit kutatók egy speciális eljárás segítségével hozták létre a világ legkisebb hegedűjét. A technológia a digitális eszközök jövőbeni fejlődését segítheti.
Brit kutatók egy speciális eljárás segítségével hozták létre a világ legkisebb hegedűjét. A technológia a digitális eszközök jövőbeni fejlődését segítheti.
A LiberLive C1 néven fejlesztette ki a húr nélküli gitárját, ami nagyban emlékezteti az embert a Guitar Hero kontrollerére, csak annál sokkal jobb hangzást ad.
A szépségszalonok után a zenélés lehetőségét is teljesen fel akarják számolni Afganisztánban a vallásra hivatkozva.
A kiadványt többek közt a 19. század végén készült míves metszetek illusztrálják.
Egészen a mai napig a hangszerkészítés csúcsát jelentik a 300 éve élt Antonio Stradivari (és rokonai) által készített hegedűk, a Stradivariusok. Utánozhatatlan hangzásukért igen sokat fizetnek: egy-egy példány akár 10 millió dollárért cserél gazdát. Érthető, ha a szakembereket régóta foglalkoztatja, hogy mitől olyan különleges e hegedűk hangzása, és miért nem tudták ezt más hangszerkészítők is utánozni.
Az együttes külföldi turnéjának akadt egy kellemetlen epizódja is.
A világon először sikerült azonosítani a Stradivari-hegedűk faanyagának kezelésére használt kemikáliák nagy részét, megerősítve egy magyar professzor évtizedekkel ezelőtti felfedezését, amely szerint a kártevők távoltartására használt oldat kulcsszerepet játszott a hangszerek lenyűgöző hangzásában.
Egy Dél-Franciaországban talált csigaház régészek szerint a legrégebbi ismert fúvós hangszer.
A Sang-dinasztia korából származó, háromezer éves, nagy méretű, bronzból készült cintányért találtak egy Hunan tartományban folyó építkezésen – közölték a helyi kulturális hatóságok.
A Google a mai logójával ünnepli a sona népet, a mbira hangszert és elmagyarázza, miként készül és hogyan kell rajta játszani. És persze azt, hogy mi az a mbira.
Ha a zenéről nehéz beszélni, akkor a hang fizikai benyomását talán még nagyobb kihívás lehet szavakba önteni. Az érzetet a mainstream megoldásoknál sokkal kifinomultabb hangzást és “hang-erőt” nyújtó, saját maguk által épített hangrendszerekkel próbálják közönségüknek átadni az itthon és a világon is szubkultúraként létező sound system világ művészei.
Roman Mikola élete egyik legboldogabb pillanatát élte át, amikor megtudta, hogy visszakapja a hegedűt.
Július elején, Cseszneken gyűlnek össze a Hang szerelmesei.
A művésznek egyelőre be kell érnie egy bocsánatkéréssel. A légitársaság vizsgálatot ígért.
Egyedül a kakadu képes hangszerrel zenélni az állatok közül: az ausztrál Queensland állam Cape York félszigetén élő, félénk pálmakakadu ágakkal dobol a fatörzseken – állapította meg egy ausztrál kutatás.
Hogy csak zöldeket esznek-e, nem tudjuk. De hogy fújják, húzzák, pengetik, dobolnak velük, azt igen. A London Vegetable Orchestra (LVO) művészei zöldségekből alkotnak hangszereket, amelyekkel ismert művek "zöld" változatát adják elő.
A komolyzenei koncertek rituáléja a XIX. század óta nem sokat változott. A hallgatóságnak teljes csendben kell végigülnie a hangversenyeket; felkelni, kijárkálni, enni-inni, nevetgélni vagy dudorászni tilos. A trend most megváltozhat, egyre több helyen igyekeznek ugyanis a húszas-harmincas éveikben járó fiatalok számára is vonzóvá varázsolni a koncerteket.
Barbár betörő fosztott ki egy házat decemberben Nagykanizsán: nemcsak az új központi fűtés rézcsöveit tépte le a falról, hanem a lakásban talált rézhangszereket is összenyomta, hogy fémhulladékként eladhassa azokat.
A 34 éves feleség a betörést elismerte, de a pusztítást nem. Egy 50 millió jent érő olasz hegedű is tönkrement.
A művészetben mindig dicséretes, amikor valaki nem fekszik le a fennálló trendeknek, és alapjaiban próbálja megváltoztatni a status quót. Junji Koyama egy ilyen művész.