Spiró György: A tömegtársadalom hihetetlen galádságokra képes
Ma is a forradalmak korszakát éljük, ahol minden bizonytalan, az egyén léte megkérdőjeleződik, a tömegtársadalom pedig elképesztő dolgokra képes.
Ma is a forradalmak korszakát éljük, ahol minden bizonytalan, az egyén léte megkérdőjeleződik, a tömegtársadalom pedig elképesztő dolgokra képes.
Vezető ötletemberként vesz részt a HVG hetilap címlapjainak készítésében Kőhalmi Zoltán humorista. Most arról mesélt, hogy áll össze hétről hétre az ikonikussá vált címlap, és arról, mikor tartja ő igazán jól sikerülnek azt.
Az igazgató visszahallotta, hogy a Fidesz felső vezetésének nem volt ínyére, hogy ekkora botrány tört ki Szombathelyen. Mivel rájöttek, hogy ez nagyon ártalmas lehet nekik, végül egymást felüllicitálva dicsérték Jordánt és a pályázatát.
A filmrendező szerint meglett a következménye, hogy 2011-ben élesen bírálta az akkor felálló Filmalap várható szabályrendszerét, irányelveit.
A rendező úgy érzi, rosszul döntött, hogy mindig hazajött külföldről, mert fontos lenne egy olyan közeg, ahol lehet tanulni, nem találnak halottat egy kórház vécéjében, és ahol nem zárnak be egészségügyi intézményeket.
A HVG e heti számában Janikovszky János a Móra Kiadó tulajdonosa mesélt arról, melyik könyvet ajánlotta neki édesanyja, Janikovszky Éva, és hogy miért indít Budapesten új színházat.
Hétfőn írták alá a megállapodást a hetilap eladásáról. Schmidt Mária szerint a lap megszűnt volna, ha ő nem jelenik meg befektetőként.
Megkezdődhet a nagy tengeri mentőakció, miután a csődvédelmet kért dél-koreai Hanjin Shipping tengeri fuvarozási óriásvállalat több forrásból is hitelt kapott, hogy végre kipakolhassák a világ nagy kikötői előtt veszteglő hajóit.
Bayer, lovagkereszt, halszag, asszimiláció, szervilizmus, siralom.
Csakhogy a „barbárok” nem jutottak át a magyar „védvonalakon”, az izgatás termése viszont beérett, és maga alá temette Ficót.
Ingyenes terjesztésű hetilaphoz keres munkatársat hirdetésben Habony Árpád médiacége.
Már kedden kétoldalnyi belpolitikával bővül a Magyar Nemzet exfőszerkesztője által megvett Napi Gazdaság, amely új nevet szeptemberben kaphat. A Fideszben arra számítanak, hogy az új lap át tudja venni a Nemzet helyét, és a 2018-as választásokra ismét érdemi médiatámogatása lesz a pártnak. Ha még a TV2-t is meg tudnák szerezni az idén, akkor a párt viszonylag könnyen átvészelné a Simicska Lajos meghirdette médiaháborút, és újból lehetne egy milliós elérésű médiája.
Nem először érte támadás a Charlie Hebdo vicclapot, 2011-ben Molotov-koktéllal felgyújtották a szerkesztőséget, de akkor senki sem sérült meg. Az újságot korábban be is tiltották, mivel De Gaulle halálán gúnyolódtak. Az utóbbi időszakban ugyanakkor többször is Mohamed proféta volt a poénok középpontjában, amely dühödt reakciókat váltott ki.
Szeptemberben jelent meg az első száma, de máris megszűnik a Poszt című hetilap, amely az Origo egykori főszerkesztője, Weyer Balázs projektje volt.