A gázaiak kétharmada nem szerette a szélsőséges Hamászt, de a háború változtathat ezen
Izrael megindította a szárazföldi akciókat a Hamász ellen Gázában. Kérdés, elpusztítható-e a szervezet, amely a háború előtt nem volt népszerű az övezetben.
Izrael megindította a szárazföldi akciókat a Hamász ellen Gázában. Kérdés, elpusztítható-e a szervezet, amely a háború előtt nem volt népszerű az övezetben.
Az izraeli légicsapások következtében összeomlott a Gázai övezetben a kommunikációs hálózat. Így senki sem tudja elérni a 101-es segélyhívót sem, ez rengeteg ártatlan civil halálát is okozhatja a térségben. Elon Musk a SpaceX Ukrajnában is sokat segítő Starlink műholdas internettel igyekszik hozzájárulni a helyzet enyhítéséhez.
A háború új szakaszába lépett, írja a német lap elemzése.
Tárt karokkal várják többek között a kínaiak, a szaúdiak és a törökök pénzét is. Magyarország viszont barátságtalan államnak számít hivatalosan.
Világszerte több nagyvárosban is palesztinpárti megmozdulások voltak, miközben Gázában ezrek rohamozták meg a humatiárius segélyraktárakat, hogy élelmiszerhez jussanak. A Nemzetközi Büntetőbíróság már vizsgálja az Izraelben és Gázában történteket, a Fehér Ház pedig azt javasolta: Izrael tegyen különbséget a Hamász fegyveresei és a civilek között!
A jelek szerint a kormány a brüsszeli csatáihoz akarja felhasználni aduként a nemzeti konzultációt.
Szombaton is folytatódott az izraeli hadsereg péntek este kezdődött ellentámadása a Gázai övezetben, amely elsődleges célpontjai a Hamász palesztin terrorszervezet infrastruktúrája és vezetősége. Legalább 150 célpontot támadtak, a palesztinok szerint a nyolcezerhez közelít a gázai áldozatok száma. Közben a terroristák a palesztin foglyok szabadon bocsátását követelik a közel 300 izraeli túszért cserébe, akiket még október 7-én hurcoltak el Gázába.
Leginkább egy távirányítós játékautóra hasonlít az az ukrán robot, ami akár 6 km távolságra is képes robbanóanyagot szállítani, hogy aztán ott robbantsa fel magát.
Magyarország van jobban ráutalva, hogy jó viszonyban legyen a szövetségeseivel – mondja Hettyey András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemzetközi kapcsolatok és diplomácia tanszékének docense.
A gyerekek telefonfüggősége, az idősek történelmi félelmei, a közösségi média képernyőhöz szögezési mechanizmusai – csupa olyan tényező, amely a fogékonyaknál lelki bajokat okozhat az újabb közel-keleti válság napjaiban. Traumaszakértő pszichológust kérdeztünk.
Az aradi származású zsoldost vikingnek látta az ukrán barátnője. Nem sokkal a háború kitörése után csatlakozott az ukrán sereghez.
Az izraeli hadsereg GPS és lézer segítségével vezérelt lövedéket lőtt ki a Hamász egyik állására, ahonnan rakétákat indítottak a terroristák Izrael felé.Ez volt az első alkalom, hogy éles bevetésen vett részt az Iron Sting.
Vlagyimir Nyekraszov 66 évesen halt meg szívbénulásban, vagy legalábbis ezt mondják róla.
Az izraeli hadsereg kérésére deaktiválta a valós idejű forgalmat mutató információkat a Google Térkép és a Waze navigációs alkalmazásokban a Google – jelentette a Bloomberg.
34 ország, sok arab állam, nemzetközi szervezetek és az EU és Németország is magas szinten képviseli magát a kairói békecsúcson, ahol a gázai harcok regionális háborúvá fajulásának megelőzéséről vitáznak a felek. Izrael nincs ott és az USA is csak egyiptomi nagykövetségének ideiglenes ügyvivőjét küldte.
Százezres tüntetést tartottak Londonban a palesztinok mellett szombaton, miközben Kairóban békecsúcson vett részt 34 állam. Eközben megnyitották a rafahi határátkelőt a Gázai övezetbe szánt segélyszállítmányok előtt. A háború minden fontos híre itt, percről percre.
Az amerikai elnök nem sokkal azt követően, hogy megérkezett, közölte Benjamin Netanjahuval, hogy az általa látottak alapján nem Izrael a felelős a támadásért.
„Ez nem fenyegetés” – mondta.
A gyorsétteremlánc izraeli partnercége az izraeli katonáknak oszt ingyenburgereket, míg a szaúdi, a kuvaiti, az ománi, a jordániai, a törökországi és az Egyesült Arab Emirátusokban működő partnervállalatok a gázai palesztinoknak küldenek segélyt.
Az Izrael ellen indított rakétatámadásra figyelmeztető alkalmazásba rejtették el ismeretlen hackerek azt a kódot, amellyel kémkedni tudnak a felhasználók után.