Szárnyal a BUX, erősödnek a vezető indexek
A BÉT vezető indexe a 11 000 pontos „álomhatár” fölött járt szerda délben, a Mol több mint öt százalékot erősödött.
A BÉT vezető indexe a 11 000 pontos „álomhatár” fölött járt szerda délben, a Mol több mint öt százalékot erősödött.
Jelentősen csökken az OTP részvények súlya a BUX-ban, míg a Richter aránya számottevően emelkedik, és kisebb mértékben nő a Mol és a Magyar Telekom részesedése is; az új összetételű index-kosár április 1-jén lép életbe. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) a félévente esedékes felülvizsgálat alapján meghatározta a részvényindexek új összetételét, amelyet honlapján tett közzé.
Erősen kezdett a BUX szerdán: fél órával a kereskedés kezdete után közel két százalékos pluszban járt.
Újabb hangulatmutató jelezte szerdán, hogy a németek bíznak a jövőben. A távolabbi várakozások további javulását jelezte a müncheni Ifo gazdaságkutató intézet legújabb németországi üzleti bizalmi mutatója.
Rendkívül erősen kezdett a Budapesti Értéktőzsde kedden, a reggeli agresszív felfutás azonban egy óra után kifulladt, és a BUX index meredek lejtőre került. Tizenegyre a mutató némileg a tegnapi záróérték alá csúszott vissza (holott másfél órával korábban 4 százalék körüli pluszban is járt), azóta pedig kisebb kilengésekkel 11 700 és 11 900 között mozog az index.
A hétvégén kialakult politikai válságot hétfőn emelkedő árfolyamok követték a Budapesti Értéktőzsdén, ami elsősorban az OTP piacát jellemző shortzárásoknak köszönhető.
A kormányválság első munkanapján a pénteken még szárnyaló BUX a vezető európai indexekkel ellentétes irányban indult el.
Miközben az európai részvénypiacok nagyrészt már lefelé tartanak, péntek délelőtt ismét meredeken emelkedett a moszkvai piac, a kőolaj és az ipari fémek e heti drágulásának örömére.
Az idei év első negyedévében tovább csökkent a GfK Hungária és a Corvinus Egyetem által közösen mért Fogyasztói Bizalom Index (FBI) az előző időszakhoz képest. A magyar háztartások kedvezőtlenebbnek látják jelenlegi pénzügyi-anyagi helyzetüket, és az ország jövőbeli gazdasági helyzetét illetően is borúlátóbbak.
A BUX közel két százalékkal erősödött hétfőn délelőtt, köszönhetően a kedvező nyugat-európai hangulatnak. A vezető részvények közül a Telekom szerepelt.
Erősödött a BUX pénteken délelőtt, miután az amerikai tőzsdék szárnyalása begyújtotta a rakétákat az öreg kontinensen is.
Fekete betűvel kerül be március 12-e a BÉT almanachjába – a délelőtt legalábbis biztosan. A BUX háromnegyed egykor 9350 pont környékén járt, négy százalékkal a szerdai záróérték alatt.
Az európai börzékhez hasonlóan a Budapesti Értéktőzsde is lefelé indult csütörtökön, a BUX-ot az OTP húzza leginkább vissza.
A BUX lassan mozog, s enyhe pluszban áll. A Mol és az OTP húzza vissza némileg az indexet.
A BUX fél százalékkal javult szerdán délelőtt, ami elsősorban a Richter és a Magyar Telekom remek teljesítményének volt köszönhető. Az OTP ezúttal gyengült.
Az OTP 1648 forinton zárt – egyedül pluszban a blue chippek közül.
A BUX ismét 10 000 pont fölött zárta a kereskedést, miután az OTP több mint 7 százalékkal drágult. A blue chipek közül csak a Magyar Telekom gyengült.
A történelmi mélypontokról elmozduló forint nem adott szárnyakat a BUX-nak hétfő reggel.
Ötéves mélypontján, ismét 10 000 pont alatt, 9593,53 ponton zárt a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a BUX csütörtökön, az index 440,07 ponttal, 4,39 százalékkal gyengült.
Tovább romlott az internetezők közhangulata; a hvg.hu NetHangulat index február végén már csak 11 ponton állt, és ezzel az index történetében újabb negatív rekordot jegyezhettünk fel – derül ki az NRC Piackutató felméréséből. A netpolgárok 94 százaléka szerint rossz irányba mennek hazánkban a dolgok, és mindössze 4 százalékuk látja csekély optimizmussal a jelenlegi helyzetet.