Venezuelai káosz: rászállt a hadsereg a kikötőkre és a repterekre
Nicolás Maduro venezuelai elnök bejelentette kedden, hogy a hadsereg irányítása alá helyezte az ország öt legnagyobb kikötőjét az országot sújtó gazdasági válság megoldása érdekében.
Nicolás Maduro venezuelai elnök bejelentette kedden, hogy a hadsereg irányítása alá helyezte az ország öt legnagyobb kikötőjét az országot sújtó gazdasági válság megoldása érdekében.
Az nem volt kérdéses, hogy az európai importra építő brit kereskedelmi vállalatok jelentős része kénytelen lesz saját áraiban érvényesíteni a font árfolyamának 10 százalékos gyengülését az euróval szemben. A kérdés inkább az volt, hogy melyik szektor lép elsőként.
A fehérorosz jegybank reményei szerint lezárhatják az utóbbi évek hiperinflációs korszakát.
Akár 2,4 százalék is lehet jövőre az infláció, ami azért is kínos lehet a kormánynak, mert a költségvetésben csak 0,9 százalékkal számoltak a nyugdíjemeléseknél.
Soha nem látott mértéket öltött a lakosságnál lévő lekötetlen pénz, pedig háromszázalékos kamat mellett többet lehetett keresni, mint 8 százalékosnál. A kirakatban lévő kamat abszolút nagyságánál ugyanis fontosabb, hogy mennyivel haladja meg az infláció mértékét, azaz mennyivel nőhet a pénz valós értéke. A magyarok többsége azonban ezzel nem foglalkozik. A Bankmonitor.hu bebizonyítja, hogy érdemes lenne.
A teljes gazdasági és politikai válságba süllyedt Venezuelában horroráron juthat a lakosság már az élelmiszerekhez is. A hét elejétől átszámítva több mint ötezer forintba kerül egy kilogramm kukoricaliszt, míg egy kilogramm csirkéért több mint huszonnégyezer forintot kénytelenek fizetni. Az országban központilag határozzák meg az alapvető élelmiszerek árát.
A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján az inflációs kilátások és a reálgazdaság ciklikus pozíciója az alapkamat 0,9 százalékos szintjének tartós fenntartása irányába mutat – írta a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa a keddi kamatdöntő üléséről kiadott közleményében. Közben ilyen már volt, hogy a vágási ciklus lezárását kommunikálták, 'oszt mégse úgy lett.
Még soha nem ígért az aktuális kormámy olyan kevés nyugdíjemelést, mint most tette azt Varga Mihály. A nyugdíjasok mélyen ki vannak bukva a 0,9 százalékos ajánlaton.
A jegybank az idén 0,3 százalékos inflációval számol.
2006 óta a legmagasabbra nőtt Oroszországban a szegénységi küszöb alatt élők száma: 19,2 millióan vannak, 3,1 millióval többen, mint tavaly. 2016-ban tovább csökkennek a reálbérek. A szegények 60-70 százaléka gyermekes családban él.
Alacsony inflációt és bővülő gazdaságot prognosztizált az elkövetkező két évre a Századvég Gazdaságkutató Zrt.
Enyhén visszavett a magyar növekedési előrejelzéséből az Európai Bizottság, de összességében pozitív képet fest a magyar gazdaságról.
Százharmincszor kisebb ma a forint vásárlóértéke, mint a bevezetésekor – írta a Világgazdaság a tegnap közzétett inflációs adatok alapján.
Az államháztartás tavalyi hiánya várhatóan a GDP 2 százaléka lesz, a gazdaság tavaly 2,8-2,9 százalékkal bővült a nemzetgazdasági miniszter bejelentése szerint.
A legnagyobb mértékben a szeszes italok, dohányáruk drágultak, az üzemanyagok ára pedig jelentősen csökkent éves összevetésben.
Októberben a fogyasztói árak átlagosan 0,1 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban, szeptemberhez viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőttek.
Hasítanunk kellene, úgy szórja ránk a pénzt az EU, enélkül egy helyben toporognánk – és jövőre ez el is jön, véli Zsiday Viktor. A kivándorlás miatt durva béremelések lesznek jó pár szektorban. 2020 után komoly gondok lesznek.
Londoni pénzügyi elemzők szerint valószínűtlen, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris politikája bármilyen módon reagálna a várakozásoktól jelentősen elmaradó inflációra.