Megzsarolták a Prezit
Egy ausztrál biztonsági szakember egy hibát találva a védelemben, hozzájutott a Prezi forráskódjához. Előzőleg a cég minden ilyen hibáért fizetett – most nem akart. Aztán inkáb mégis megtették.
Egy ausztrál biztonsági szakember egy hibát találva a védelemben, hozzájutott a Prezi forráskódjához. Előzőleg a cég minden ilyen hibáért fizetett – most nem akart. Aztán inkáb mégis megtették.
Pályázat útján hirdet versenyt a 800, a 900, az 1800, és a 2600 MHz-es, valamint a 26 GHz-es frekvenciasávok nem használt részeinek hasznosítására a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, hogy az eddig lefedetlen országrészek is szélessávú vezeték nélküli adat- és telekommunikációs szolgáltatáshoz jussanak.
A milliárdos vállalkozó Gattyán György cége, a DoclerWeb okozta azt a leállást, amely az UPC internet-szolgáltatásában jelentkezett november 2-án – közölte a UPC, amely kétezer forintnyi ingyenfilmmel kárpótolja ügyfeleit.
Helyreállt az internet rendbe az UPC-nél, elhárították a netezőket bosszantó hibát.
Az ügyfélszolgálaton véletlen hibára hivatkoznak, a kommunikációs igazgató szerint a hiba oka sem világos egyelőre, de fél napja elérhetetlen a UPC előfizetők számára a legtöbb torrentoldal. Lincshangulat alakul az Isohunt, nCore, Pretorians, Torrentz.eu, stb felhasználói közt, és az se segít, hogy a szolgáltató a saját ügyfélszolgálati oldalát is "lelőtte".
Új hírportál indul novemberben Vs.hu néven a We Love Budapest és a We Love Balaton alapítójának ötlete nyomán - írja a Kreatív Online. A főszerkesztő Kerényi György, aki korábban a Rádió C alapító-főszerkesztője, majd az MR1-Kossuth Rádió főszerkesztője volt.
Az Egyesült Államokban egyre több szülő az interneten keresztül adja tovább a problémás vagy megunt örökbe fogadott gyermeket. Leginkább nagyon kiszolgáltatott, harmadik világbeli gyermekeket hirdetnek. Az online örökbefogadások ellenőrizetlenek, gyakori, hogy az új családokban bántalmazzák vagy molesztálják a gyermekeket. Magyarországon ilyesmi állítólag nem fordulhatna elő.
A kínai kormány szigorította az egyik internetes törvényét a héten: azok, akik hamis híreket, lejárató pletykákat terjesztenek az interneten, akár három év szabadságvesztéssel is súlyhatók. A kormány szándéka az, hogy megelőzzék a „közrend megzavarását” és „a vallási vagy etnikai konfliktusok elharapózását”. A kínai szólásszabadságért küzdő aktivisták szerint az a kormány célja az, hogy megfélemlítse az internetezőket, amellett, hogy ez egy újabb fegyver a politikai és üzleti riválisaik ellen.