Játék közben gránátot találtak a gyerekek egy fővárosi iskolában
A XVI. kerületi iskolában talált robbanótestben nincs gyújtószerkezet, a tűzszerészek elszállítják és megsemmisítik. Az intézkedés idejére 450 gyereket kellett elvinni az iskolából.
A XVI. kerületi iskolában talált robbanótestben nincs gyújtószerkezet, a tűzszerészek elszállítják és megsemmisítik. Az intézkedés idejére 450 gyereket kellett elvinni az iskolából.
Rétvári Bence, az Emmi parlamenti államtitkára hungarikumnak nevezte az iskolai mindennapi testnevelést egy konferencián.
A thaiföldi matematika-tankönyvet egy mutatós tanárnénivel szerették volna feldobni. Sikerült.
Bevezethetik a darts sportágat a magyar közoktatásba – hangzott el a Magyar Darts Szövetség hétfői sajtótájékoztatóján.
Ha a tanárok fizetését vesszük alapul, meglepően jól teljesít a magyar közoktatás. A hazai pedagógusok kapják legkevesebb bért, ennek ellenére, igaz egyre romló tendenciát mutatva, de ma is az OECD–átlag közeli teljesítményt érnek el a diákok.
Bár jobban olvasnak a lányok, mint a fiúk, de az erősebb nem olvasásértése sokkal gyorsabban fejlődik az iskolás évek alatt. Nem igaz, hogy az egyházi iskolák sikeresebbek az írástudatlanság elleni küzdelemben.
Egy héttel a magyarországi tanévkezdés után van az írástudatlanság elleni küzdelem világnapja, amit mi a lakosság 20-30 százalékának funkcionális analfabetizmusával "ünneplünk". Gyerekeink ötöde hagyja ott az általános iskolát évente úgy, hogy nem érti, amit olvas, a felnőtteknél pedig még rosszabb ez az arány. Erőltetjük a ma már használhatatlan kötelező olvasmányokat, miközben a kerettanterv szerint "csak a halott szerző a jó szerző". Ugyanakkor majdnem minden a családban dől el.
Óriási kaland az első osztályba lépés. Nemcsak a tanulás, a közösségi lét is újdonságokat tartogat a kisdiák számára. Felbukkanhatnak azonban nem várt nehézségek is, amelyekre a szülő felkészítheti a gyermekét – de olyanok is, amelyekre nem tudja. A cikk a HVG Extra Pszichológia különszámban jelent meg, az augusztusban megjelent kiadvány kifejezetten a gyermekneveléssel kapcsolatos témákat dolgoz fel.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke szerint a kormányzati kommunikáció ellenére nem nevezhető sikertörténetnek az idei tanévkezdés.
A Homokkomáromhoz tartozó Zsigárdmajorból a gyerekek egy része csütörtökön és pénteken is eljutott az iskolába, bár a Nagykanizsára vezető útat elöntötte a Principális-csatorna vize.
Autista és súlyosan, halmozottan sérült gyermekek fejlesztésével és oktatásával kezdték, ma már foglalkoztatási programot szerveznek a szegedi Gemma Szociális Szolgáltató Központ és Fejlesztő Iskolában, amelyet szülők és más családtagok hoztak létre négy évvel ezelőtt. Nemsokára naptárakat, névjegyeket és papírbrikettet fognak gyártani az ide járó nagykorúak. Az ősszel önálló gazdasági intézménnyé váló központba legalább húszan állnak sorba.
Nem tudtak eljutni az iskolába a Homokkomáromhoz tartozó Zsigárdon élő gyerekek, mivel a nagy esőzést követő áradás miatt a Principális elöntötte a zúzott kővel borított egyetlen utat, ami Zsigárdról Nagykanizsára vezet.
Hibás tankönyvek és defektes emberek eddig is voltak. De nem volt monopóliumuk.
Derűs, nyugodt iskolakezdésről, modern oktatási tartalmakról „jó és jobb iskoláról” áradozik az oktatásvezetés, miközben a párhuzamos valóságban minősíthetetlen színvonalú tankönyvekkel, bódé-tantermekkel, fásult pedagógusokkal, be nem fejezett iskolafelújításokkal találkozhatunk.
Lehet kárhoztatni a rémesen ellenszenves oktatásirányítást, nevetni, vagy szörnyülködni a tananyagon, ám az, ami az iskolákban történik, csak következménye annak, amit az iskolán kívül is tapasztalhatunk.
Most Miskolcon áll a bál, Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter nyílt levelet kapott a Kazinczy Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolától egy fura iskolaigazgató-pályáztatás ügyében.
Miért olvasnak egyesek sokat és gyorsan, míg mások keveset és lassan? A tudósok arra keresik a választ, hogyan segíthetnék a nehezen olvasókat. A probléma nem elhanyagolható: az unióban és Magyarországon is a lakosság 20-25 százaléka funkcionális analfabéta.
A Huffington Post összeszedett néhány kérdést, amire sokkal inkább válaszol a gyerek, ha érdeklődünk a suli felől.
A kétgyermekes családok többsége 40-80 ezer forint között költött az iskolakezdésre, de vannak olyan diákok, akiknek a beiskolázása több mint 100 ezer forintba fájt. Olvasóink többsége szerint drágább volt idén a tanévkezdés, mint tavaly.
Az oktatási rendszer már kész, idén csak finomodik. Vagy ha szerencsénk van, összedől.