Más gyerekét szülte meg egy nő, miután tévedés történt egy ausztrál termékenységi klinikán
Az intézmény nagyon sajnálja a történteket.
Az intézmény nagyon sajnálja a történteket.
Grace Davidson azt hitte, sosem lehet saját gyereke, de egy sebészcsoportnak és nagylelkű nővérének köszönhetően már kezében tarthatja pár hónapos lányát.
A globális meddőségi ipar és azon belül az emberi petesejtek donációja mára 35 milliárd dollárt meghaladó üzletté vált. A petesejtek kereskedelme a donorok számára anyagi haszonnal, de végtelen kizsákmányolással is járhat, amelynek emberi költségei anyagiakkal nem mérhetők.
Fatális hibák, túlterheltség és a protokoll megszegése vezetett odáig egy izraeli lombikklinikán, hogy a beültetés közben elcseréltek két embriót. A bíróság két éves pereskedés után most úgy döntött, hogy a kislányt el kell venni attól a nőtől, aki kihordta, megszülte és párjával együtt eddig nevelt, és oda kell adni a biológiai szülőknek.
Afrika legidősebb édesanyja mesterséges megtermékenyítést követően adott életet a gyerekeknek.
A kisfiú kedden jött világra 2,9 kilogrammos súllyal, édesanyjával együtt egészségesek.
A mesterséges megtermékenyítéssel fogant gyerekeknek valamivel magasabb a vérnyomása az átlagosnál – derült ki a Berni Egyetemi Kórház tanulmányából.
Reményt adhat egy új eljárás – többek között – azoknak a pároknak, akik háromnál több sikertelen lombikbébi kezelésen estek át. De akkor is érdemes alkalmazni azt a beültetés előtti genetikai vizsgálatot, amelyet ma már Magyarországon is elvégeznek, ha a férfi a meddő a párkapcsolatban. Cikkünk apropója, hogy világszínvonalú genetikai diagnosztikai laboratórium nyílt Budapesten.
Egy brit nő adott életet a világ első olyan fiúgyermekének, aki életét egy úttörő IVF-technikának köszönheti. A 41 éves asszonyt Nottingham-ben kezelték, miután két vetélésen és 13 lombik-beavatkozáson volt túl, mindeddig gyermektelenül. Az új módszerrel megduplázható az esély a szülésre.
1995-ben egy mesterséges megtermékenyítéssel foglalkozó klinika bezárásának következményeként több ezer fel nem használt embrió maradt meg, néhányuknak azóta sem dőlt el a sorsa. A mesterséges megtermékenyítés ma már hétköznapi dolognak számít, ám úgy tűnik, arra mégsem találunk morálisan elfogadható megoldást, mi legyen az eljárásból visszamaradt sejtek sorsa.
Miközben folyik az etikai vizsgálat, amely feltárja, hogyan ültethettek be nyolc embriót Nadya Suleman méhébe, a boldog kismama weboldalt kezdett, ahol örömmel veszi a pénzbeni támogatást, sőt, filmes, könyves karriert fontolgat.