Meg fog lepődni, hogy ez is egy sportág
Japánban hivatalosan bejegyzett sportág a hógolyózás, melynek világbajnoksága és nemzetközi szinten is komoly rajongóközönsége van.
Japánban hivatalosan bejegyzett sportág a hógolyózás, melynek világbajnoksága és nemzetközi szinten is komoly rajongóközönsége van.
Tokió a diplomáciai kapcsolatok helyreállítását Phenjannal elsősorban ahhoz köti, hogy Észak-Korea engedje haza az általa elrabolt japán állampolgárokat. Tokió szerint Phenjan a hidegháború idején 17 japánt ejtett foglyul, akiket arra kényszerített, hogy segítsék észak-koreai kémek kiképzését a japán nyelv és kultúra oktatásával.
Japán a krími népszavazás legitimálása miatt űrkutatási egyezménytől és vízumkönnyítéstől lép vissza.
Kilenc év után új novelláskötettel rukkol elő Murakami Haruki világhírű japán regényíró: az áprilisban megjelenő gyűjteményben egy teljesen új írás is helyet kap.
A japán kormány felszólította hétfőn Oroszországot, hogy ne csatolja területéhez a Krími Autonóm Köztársaságot, amelynek lakói az Ukrajnától való elszakadásra voksoltak a vasárnapi népszavazáson. A referendumot Kanada is törvénytelennek minősítette.
Az ENSZ-alapokmány megsértésével vádolta meg Oroszországot pénteken Japán, amelynek hatóságai szankciókat fontolgatnak – írta a japán Nikkei című üzleti napilap. Az újság szerint Tokió óvakodik attól, hogy megromoljanak a kapcsolatai Moszkvával, mert ez árnyékot vethet a második világháború óta húzódó területi vitájára a Kuril-szigetek négy legdélebbi tagjával kapcsolatban.
Földrengés rázta meg Japán délnyugati részét péntek kora hajnalban, az első jelentések szerint tucatnyian megsérültek, állapotukról egyelőre nincs hír.
Emlékmű a cunami áldozatainak Sendai város tengerpartján. 2011. március 11-én a Japánban valaha mért legnagyobb, 9-es erősségű földrengés rázta meg a szigetország északkeleti partvidékét, a rengés után pedig hatalmas szökőár öntötte el a part menti településeket. A katasztrófa során megsérült a fukusimai atomerőmű több reaktora is, két reaktorépületben robbanás történt és több alkalommal tűz ütött ki.
Az ország biztonságosnak nyilvánított atomreaktorainak újraindítását sürgette Abe Sindzó japán kormányfő parlamenti felszólalásában hétfőn, egy nappal a fukusimai atomerőmű-balesetet okozó földrengés és szökőár harmadik évfordulója előtt.
Hokkaidó szigetén eladó egy, a nyugati és japán formavilágot keverő lakás – ablakaiból fantasztikus kilátás nyílik a Yotei-hegységre.
Először lépett a nyilvánosság elé egy pénteki sajtótájékoztatón a csaló japán zeneszerző, Szamuragocsi Mamoru, miután vizsgálatok bebizonyították, hogy nem süket. Bocsánatot akart kérni rajongóitól. A nemrég még "japán Beethovenként" ünnepelt csaló sajtótájékoztatója majdnem három órán át tartott, első fél óráját élőben közvetítette két japán tévécsatorna.
Tokió fényeit foltokká, a metropolisz hektikus lüktetését nyugodt folyammá változtatja Takashi Kitajima. A képeket tetőtől talpig beterítő bokeh, azaz a mélységéletlenség hatásai átjárják a képeket a giccs és a zen határain egyensúlyozva. A 13 milliós várost még soha nem láttuk ilyen földöntúlinak.
A héten kezdték játszani Japán-szerte az első széles körben forgalmazott, a fukusimai nukleáris katasztrófával foglalkozó japán filmet, amely egy család történetén keresztül beszél a tragédia következményeiről.
Most kivételesen nem a virágzó cseresznyefákról mutatunk képeket.
Japánban feloldják a tilalmat a fukusimai atomerőműhöz közeli egyik területen, így a lakosok visszatérhetnek otthonukba - jelentették be hétfőn a japán hatóságok.
Soha nem látott tempóban szaporodnak a szerelemhotelek Japánban: a pároknak néhány óra diszkrét magányt nyújtó szállodák köré az utóbbi években az ország egyik legdinamikusabb iparága épült.
A napok óta tartó havazás részben megbénította a japán autógyártást, az ítéletidő miatt továbbra is járhatatlan több autópálya, és összességében mintegy tízezer embernek nincs kapcsolata a külvilággal.
Péntek óta folyamatosan esik a hó, komoly fennakadások vannak a közlekedésben és rengeteg baleset történik, köztük sok halálos.
A japán főváros, Tokió környéki heves havazás miatt két japán légitársaság, a JAL és az ANA több mint száz járatot törölt pénteken.
A hír nem friss, inkább permanens: perelik a fukusimai atomerőmű tulajdonosát és a japán kormányt azok a lakók, akiknek az atombaleset miatt el kellett hagyni az otthonaikat, és legújabban mindazokat a cégeket, akik részt vettek a reaktorok építésében..