Robotot és űrhajóst küld a Holdra Japán
2020-ig egy robotot, 2030-ra pedig már egy asztronautát készül a Holdra küldeni Japán - derült ki a japán kormány pénteken nyilvánosságra hozott jelentéséből.
2020-ig egy robotot, 2030-ra pedig már egy asztronautát készül a Holdra küldeni Japán - derült ki a japán kormány pénteken nyilvánosságra hozott jelentéséből.
A japán Toyota autógyár egy kormány által támogatott japán bankkal tárgyal kölcsönfelvételről. Sajtóértesülések szerint a Toyota pénzügyi szolgáltató részlege 200 milliárd jenes (közel 2 milliárd dollár) kormányhitelért folyamodik. A Toyotánál nem cáfolták az értesülést, de azt mondták, hogy még semmi sincs eldöntve. A részleg szóvivője csupán annyit mondott, hogy a Japan Bank for International Cooperation csak az egyik lehetséges pénzforrás.
Japánban március végéig 160 ezer alkalmi munkás veszítheti el állását - közölte a japán munkaügyi minisztérium. Év végéig 400 ezerre is nőhet a számuk - tették hozzá az alkalmi munkásokat szervező ügynökségek szövetségében Tokióban.
A Standard and Poor’s szerint Japánra a második világháború óta a legsúlyosabb recesszió várhat. A hitelminősítő számításai szerint az ázsiai ország gazdasága 4 százalékkal zsugorodik az idén. Ez kétszer akkora csökkenés, mint a 2 százalékos visszaesés 1998-ban, amikor az ázsiai válság elérte a japán gazdaságot is.
A hét év múlva esedékes ötkarikás játékok rendezésére pályázó japán fővárosban minden eddiginél környezetbarátabb és energiatakarékosabb olimpiát rendeznének.
Tüzet nyitottak egy japán hajóra orosz határőrök a Távol-Keleten, miután kudarcot vallott a hajó megállítására tett minden kísérlet - erősítették meg a határőrség moszkvai központjában.
Egészségügyi okokra hivatkozva bejelentette lemondását kedden a japán pénzügyminiszter, akinek azt vetették hazájában a szemére, hogy részegen jelent meg a hét legfejlettebb ország minapi római konferenciája előtt tartott sajtótájékoztatón.
Visszautasítja a józsefvárosi önkormányzat a Magyar Hírlap hétfői számában megjelent, VIII. kerületi ingatlanbotrányokról szóló cikk állításait - közölte Xantus Judit jegyző az MTI-vel, hozzátéve: az állítások valótlanok, illetve hamis színben tüntetnek fel egyes döntéseket.
A szigetország közvéleményét felettébb izgatja, mi történt a g7-en a japán pénzügyminiszterrel. Ő azt állítja, nem szokott inni "7 előtt", mármint G7-tanácskozás előtt.
A japán gazdaság 35 éve legnagyobb mértékben gyengült a tavalyi utolsó negyedévben.