Nem is lelőtték, elütötték – állítja a nyomkövetős farkas megölésével vádolt férfi
A védett állat két évvel ezelőtti megölése ügyében kedden tartották az első bírósági tárgyalást, de a vádlottak már többedik verzióját adják elő a történteknek.
A védett állat két évvel ezelőtti megölése ügyében kedden tartották az első bírósági tárgyalást, de a vádlottak már többedik verzióját adják elő a történteknek.
A Silvus nevű adóvevő szettet az amerikai hadsereg is használja és 50 ezer dollárnál (kb. 18,5 millió forint) is többe kerül.
Világrekorderként emlegették azt a farkast, amely Németországból Spanyolországig vándorolt a közelmúltban. Korábban viszont a jeladós svájci farkas, M237 rekordjától volt hangos a sajtó. Most akkor melyiküké az elsőség?
A bejelentéssel azonban a nyomozás érdekeire való tekintettel egészen mostanáig várnia kellett a kutatószolgálatnak.
A szakértők szerint ahhoz, hogy a vizeket megtisztítsuk a műanyagoktól, tudnunk kell, hogy a hulladék miként jut oda.
Szilveszter közeledtével a kisállatok megtalálását segítő eszközt és hozzá tartozó tarifacsomagot emelt be a kínálatába a Telekom. A vállalat szerint a kütyü az ünnepi időszakon túl is jól jöhet.
„Kémkedő” albatroszokat vetnek be az orvhalászok ellen a Csendes-óceán déli részén, ahol francia külbirtokok is vannak, mert vészesen csökken a halállomány.
Rádiójelek segítségével kutatták fel ázsiai lódarazsak fészkét brit tudósok, akik szerint módszerük áttörést jelent az invazív faj nagy-britanniai terjedése elleni harcban.
Legutóbb a Dél-afrikai Köztársaság közepén mérték be.
Mozgóképen is megörökítették azt a jeladóval elátott barna medvét, amely valószínűleg a párzási időszak miatt cammogott át Szlovákiából Magyarországra. Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatósága hívta fel a figyelmet a hím állatra. A szlovákok szerint a medve nem agresszív, de sosem árt az óvatosság.
GPS-jeladóval ellátott medve cammogott át vasárnap az Aggteleki Nemzeti Park nyugati határánál Szlovákiából Magyarországra. Az állat az utolsó hírek szerint még mindig Rudabánya közelében van. Aki medvével találkozik, csendben próbáljon meg kihátrálni. Ha már az állat észrevett bennünket, tegyünk meg mindent, hogy emberként azonosíthasson bennünket: énekeljünk, fütyüljünk vagy beszéljünk halkan – hívta fel a figyelmet az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság.
A Zagyva nevű, a Nógrád megyei Nemti község határában 2012 augusztusában befogott, majd jeladóval ellátva szabadon engedett madár kedden Kenya területén, Nairobi és a Viktória-tó között repülte át az Egyenlítőt, jelenleg Afrika legmagasabb pontja, az 5199 méteres Kenya-hegy környékén tartózkodik. Zagyva egy Karolina nevű fehér gólyával együtt tart észak felé. Két másik fiatal madár, a Szlovákiában jelölt Natália és Alexander jóval előttük jár, ők jelenleg Anatólia déli részén tartózkodnak.
Befogták és egy ketrecben tartják az egyiptomi hatóságok azt a fehér gólyát, amelyet augusztus elején láttak el jeladóval a Nógrád megyei Pöstyénpusztán: az eddigi információk szerint a madár hátára erősített GPS-jeladót kémkedésre használható eszköznek vélték.