Támadás ért egy ismert jelszókezelőt, az ön adatai is veszélyben lehetnek
Több ezer felhasználó érintett abban az incidensben, ami a Norton Lifelock szolgáltatást érte még decemberben.
Több ezer felhasználó érintett abban az incidensben, ami a Norton Lifelock szolgáltatást érte még decemberben.
Még augusztusban a LastPass szoftver forráskódja és néhány műszaki információja került illetéktelen kezekbe. Most kiderült, a rendszerbe behatolók az ügyfelek jelszavait és adatait tároló széfeket is megszerezhették, melyek ugyan titkosítva vannak, de egy gyenge mesterjelszó esetén veszélyben vannak.
Jelszavakat osztanak meg a különböző szervezetek a Twitteren, de azt nem tudni, pontosan miért.
Jelszavak nélküli világ. Jól hangzik, ugye? Egy új módszer elhagyná a jelszavakat, de emellett a biztonságról is gondoskodna. Azonban van egy kissé kellemetlen hozadéka is.
Bár továbbra is csak tesztről van szó, egyelőre úgy tűnik, a legtöbb felhasználó negatívan reagált a jelszómegoszás korlátozására.
A Windows-gyártó az év elején tette lehetővé, hogy a rendszerében készített fiókokba alternatív módokon is bejelentkezhessenek a vállalati felhasználók. Ezt terjesztik ki most mindenkire.
A jelszavakról egyelőre senki nem tudja, hogy működnek-e, de a fájl mérete így is aggasztó.
A Microsoft szerint a kibertámadások 80 százalékában a felhasználók jelszavait akarják megszerezni a bűnözők, ezért itt az ideje, hogy biztonságosabb bejelentkezési módszerek felé tereljék a felhasználókat.
Mindenkinek felül kellene vizsgálnia a jelszavait, mert azok általában attól nem lesznek sem „erősebbek”, sem kevésbé kiszámíthatóak, hogy megnövelik a hosszúságukat – hívták fel a figyelmet amerikai szakemberek.
A közhiedelemmel ellentétben nem kell mindig újabbra cserélni az egyes szolgáltatáshoz tartozó jelszavunkat. Azzal érjük el a legtöbbet, ha elég bonyolult és egyedi kódot használunk, az ugyanis hosszú ideig megvédheti online életünket.
Egy jelszavak erősségével kapcsolatos tévhitre, illetve az igazán erős, nagyon nehezen feltörhető belépőkód kitalálásának egyik módjára hívta fel a figyelmet az FBI.
Több szervezeti/céges ügyfelének jelszavát is egyszerű szöveges formában őrizte a Google egy hiba miatt. A G Suite-tal kapcsolatos, évekig fennálló gondról maga a keresőóriás tett bejelentést.
Továbbra is emberek milliói használnak nagyon könnyen megfejthető jelszavakat, a leggyakoribb feltört jelszó az 123456 volt – áll a brit Nemzeti Kiberbiztonsági Központ (NCSC) legújabb tanulmányában.
Már néhány száz forintért szert lehet tenni különböző online szolgáltatásokhoz tartozó személyes bejelentkezési információkra, de az sem kerül milliókba, ha valaki egy másik személy teljes online tevékenységéhez tartozó adatait akarja megvásárolni.
Még egy olyan szolgáltatástól is kiszivároghatnak adatok, amelyről sosem gondolnánk. Legutóbb a Flightradar24 egyik szerverét támadták meg adathalászok.
A szakmai Facebooknak is nevezhető LinkedIn sok millió munkavállaló önéletrajzát őrzi. Úgy tűnik azonban, a felhasználók nem őrzik olyan jól az adataikat.
Szinte mindennap kapunk hírt arról, hogy feltörtek valamilyen oldalt, jelszavak, felhasználói nevek kerültek a hackerekhez. S hogy mit kezdenek ezekkel? Például áruba bocsátják a net sötét bugyraiban.
A Keeper Security publikálta 2016 legnépszerűbb jelszavait. A jelentésben nincsen meglepetés, illetve annyiban azért van, hogy a felhasználók továbbra sem tanulnak a hibáikból.
Megdöbbentő lehet a Twitterről megtudnia egy vezetőnek, hogy mától más veszi át a helyét.
A jelszavakkal, sőt az egyszerű ujjlenyomat-olvasókkal összehasonlítva is nagyobb biztonságot ígér az alábbi újdonság.