Briliáns a National Geographic címlapja, pedig csak egy zacskó van rajta
Egyszerű, érthető, ütős a júniusi lapszám fotója. Főszereplő a műanyag.
Egyszerű, érthető, ütős a júniusi lapszám fotója. Főszereplő a műanyag.
Vissza kellett fordulnia az Antarktiszról leszakadt hatalmas jégself kutatására indult hajónak, mert a tengert borító, helyenként öt méter vastag jégrétegen képtelen volt átjutni - jelentette be pénteken a Brit Antarktiszi Kutatócsoport (BAS).
Az első két fotó csak ízelítő volt, mostantól a NASA tudósai rendszeresen állnak elő új képekkel az Antarktiszról, a globális felmelegedés miatt ugyanis már minden folyamatot “élőben” kell követniük.
A jéghegy körülbelül 350 méter hosszú és 380 méter széles. Ekkora jégtömbök csak nagyon ritkán szakadnak le a Grey-gleccserről.
Felgyorsulhat a Déli-sark jegének olvadása, miután egy 266 négyzetkilométeres terület szakadt le az Antarktiszról.
Egy 190 méter vastag, az eddigi harmadik legnagyobbnak vélt jéghegy szakadt le az Antarktiszról. A legrosszabb forgatókönyv szerint a folyamat összességében akár 10 centiméterrel is emelheti a tengerszintet, de ez inkább csak elméleti rémálom.
A nagy Titanic-kvízből most kiderül, hogy Jack és Rose tragikusan romantikus, romantikusan tragikus története mennyire égett rá a retinánkra, és befolyásolta vagy már a kezdetektől alakította történelmi ismereteinket.
A számítógépes szimulációkkal elvégzett kísérletek azt mutatják, hogy az óceánok néhány évtizedes felmelegedése miatt bekövetkező jégolvadás olyan olvadási folyamatot idézhet elő, amely még évszázadokig, sőt évezredekig folytatódhat.
Minden bizonnyal sokan gondolják úgy, hogy ők dolgoznak a világ legunalmasabb állásában: egész nap csak a billentyűket nyomogatják, és végeláthatatlan táblázatokat töltögetnek ki. Ha esetleg váltani szeretnének, akkor most itt az alkalom – összeállítottunk egy szép hosszú listát –, lehet válogatni a furábbnál furább állások közül: golflabdabúvártól a tampontesztelőn és bűnténytakarítón át a fű növését néző személyig. Csak bírja például a gyomruk befogadni a munkakört.
Jéghegyektől származó, nagyjából 15 méteres barázdákat fedeztek fel a tengerfenéken, az Északi-sarkvidéken.
Nem volt rekordmennyiségű jéghegy az Atlanti-óceánban a Titanic katasztrófájának évében, az elmúlt években sokkal több bukkant fel belőlük - állapították meg a brit Sheffieldi Egyetem tudósai. A kutatás az óceánjáró elsüllyedését magyarázó egyik legszilárdabb elméletet döntötte meg.
Hatalmas jéghegy szakadt le a déli sarkvidék leghosszabb és leggyorsabban mozgó jégárjaként számon tartott Pine-sziget gleccserről (PIG). A jégrengetegről levált tömb területe nagyjából 720 négyzetkilométer, vagyis 200 négyzetkilométerrel nagyobb, mint Budapest területe.
Embermagasságú jéghegyek torlódtak össze a Balaton-part több pontján szerda reggelre - számolt be a sonline.hu. A szakemberek szerint az olvadó jégtáblák összetöredeznek, így számottevő kárt nem tesznek a partvédőművekben.
A gleccserek, jégtakarók és jéghegyek olvadása nem olyan erőteljes, mint azt korábban feltételezték.
Óriási, Luxemburg területéhez hasonlítható, több mint száz kilométer hosszú jéghegy hátráltat egy ausztrál expedíciót abban, hogy résztvevői az Antarktiszra érve megemlékezzenek arról, hogy Ausztráliából éppen 100 éve indult útnak az első küldetés a Déli-sarkra.
Saját szemükkel nézhetik végig a kutatók egy új jéghegy születését a Déli-sarkon: az előrejelzések szerint a majdnem New York nagyságú jégdarab a következő hónapokban fog teljesen elszakadni a jégrengetegtől.
Kormányzási hiba miatt ütközött egy jéghegynek a Titanic, amely csak azért süllyedt el olyan gyorsan, mert a kapitányt rábeszélték, hogy a tengerjáró folytassa útját - állítja a tragikus sorsú hajó másodtisztjének leszármazottja.
Az olvadó és újra megszilárduló gyémánt óceánokat alkothat az Uránusz és a Neptunusz bolygókon - feltételezik kutatók a Discovery News szerint.
Különleges jéghegyek és jéghegytöredékek láthatók azokon a képeken, amiket a Déli-sarkvidék közelében fotóztak le.
A legjobb amerikai klímakutatók, akik átestek a nemzetbiztonsági átvilágításon is, együtt dolgozhatnak a kémekkel, hogy felmérjék a környezeti változások hatásait - írja a New York Times.