Orbán a Kínai Kommunista Párt titkárával tárgyalt
A miniszterelnök a konnektivitást és a magyar–kínai kapcsolatok erősségének fontosságát hangsúlyozta.
A miniszterelnök a konnektivitást és a magyar–kínai kapcsolatok erősségének fontosságát hangsúlyozta.
A felszólalók szerint már csak a kész tényekkel szembesültek, amikor Szijjártó Péter bejelentette a kínai beruházást.
A Xinzhi Group a pénzügyi adatai alapján nem számít különösebben nagy autóipari beszállítónak, de épp tavaly júniusban jelentette be együttműködését a Volkswagennel.
Egy olyan beruházásról posztolt Szijjártó Péter külügyminiszter, amelyet egy hónapja már bejelentett, csak akkor még nagyobb összegről és több munkahelyről volt szó.
A pénzügyminiszter szerint Magyarország lehet a kínai áruk európai logisztikai központja.
Amerika számára egy olyan új hidegháborús helyzet az ideális, amelyben a szereplők úgy érzik, választaniuk kell Kína és az USA között. Ez nehéz döntés elé állíthatja Európát, s különösen Magyarországot. Salát Gergely Kína-szakértőt kérdeztük a helyzetről.
A turizmus lenullázódása és a kínai adósság is gyötri a szigetországot.
Még augusztusban végeznek is vele, mivel nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházásról van szó.
Így erősíti hídfőállásait Peking a fekete kontinensen.
Az EU helyett Kína? Megállunk a saját lábunkon? Utolérjük Ausztriát? A valóság kegyetlenül cáfolja a miniszterelnök álmait.
A kínai tőkéért valóságos verseny alakult ki a tagállamok között, ami renitens viselkedésre ösztönöz – ebben különösen a magyar és a görög kormány jár az élen – erre jutott az Európai Külkapcsolatok Tanácsa által készített elemzés.
Folyik a beruházást koordináló projektcég alapítása és sikerült a finanszírozásról is megegyezni az évi 60 ezer tonna kapacitású szolnoki citromsavüzem létesítésére, amelyről a kínai China BBCA Group Co. társasággal írtak alá szándéknyilatkozatot még az év elején - nyilatkozta a Népszabadság csütörtöki számában Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere.
A sikeres fejlődés érdekében a kínai gazdaság mindazt megvásárolja külföldön, amire szüksége van. Fejlett országokban technológiát (esetenként komplett cégeket), fejlődő országokban nyersanyagokat szerez be milliárdos nagyságrendben.
Olajfinomító építésére két kínai céggel írtak alá szándéknyilatkozatot az egyiptomi olajminisztérium képviselői hétfőn Pekingben. A megbízás 2 milliárd dollár értékű, és a finomító a legnagyobb ilyen létesítmény lesz Egyiptomban.