Létrejött a világ legerősebb mágnese, aztán mindent vitt a robbanás
Az 1000 tesla feletti mágneses mezőkkel érdekes lehetőségek nyílnak meg – mondta a témában végzett kutatás vezetője.
Az 1000 tesla feletti mágneses mezőkkel érdekes lehetőségek nyílnak meg – mondta a témában végzett kutatás vezetője.
A hatóság arra kíváncsi, milyen hatása van a terméknek a fizikai és a lelki egészségre.
A robot száz napon át úszkált teljesen magától.
A brit kutatók 36 önkéntes bevonásával vizsgálták a vírus természetét.
Az űrhajósok a rendszeres testmozgás ellenére is rengeteg izmot veszítenek küldetéseik alatt. Brit kutatók egy rendhagyó tanulmány keretében arra igyekeznek rájönni, hogyan lehet ezt megelőzni.
Sajátos módszerrel próbálta modellezni az állapotos női test anatómiáját. Kísérletnek szép volt, de eredményessége kétséges.
Egy nemzetközi tudóscsoport új irányelvei alapján az őssejtkutatás előtt álló évtizedes akadály hárulhat el. A kutatóknak engedélyeznék, hogy korlátozott körülmények között a laboratóriumban hosszabb ideig neveljenek emberi embriókat.
Egy többkomponensű oltóanyagot terveznek, most az állatkísérletek jönnek.
A hat fiatal közül négyről azt is bebizonyították, hogy nem a bulin kapták el a fertőzést.
A Zürichi Egyetem és az Agroscope kutatóintézet országszerte vizsgálja a talaj minőségét több ezer önkéntes közreműködésével.
Aki legalább egyszer járt a Szigeten, az már látott bulizó holland fiatalokat. Most viszont nemcsak a fesztivál, hanem bármilyen koncert vagy parti csak a képzeletünkben létezhet. Egy holland kisvárosban mégis megvalósult ez az utópia – igaz, csak egy társadalmi kísérlet erejéig. Nincs maszk, nincs távolságtartás: a hollandok úgy táncolnak, mintha a korona már a múlté lenne. A Deutsche Welle riportja.
Az amerikai St. Louis-i Washington Orvostudományi Egyetem kutatói egereken próbálták ki, mi történik, ha az agydaganatot Zika-vírussal próbálják meg kezelni.
A cég szerint az év második felében lesznek majd eredmények, 2022 elejére tették az első oltások beadását.
A briteknél kezdődő vizsgálat során egészséges embereket betegítenek meg a kórokozóval. Ez az első ilyen kísérlet a világon.
A gyógyszer tesztelésénél a szemaglutidot kapó emberek átlagosan 15 kilót fogytak. Most az a kérdés, hogy a testsúlycsökkenés fenntartható-e.
A kutatók azt vizsgálnák, mennyivel csökken a fertőzésszám, ha lezajlott a városlakók tömeges oltása. A kísérletbe közel 30 ezer főt vonnának be.
Egyesek annyira tartanak a koronavírustól, hogy házilag készített oltóanyaggal próbálnak immunitást szerezni ellene. Ez nagyon veszélyes.