Már annyira zajos az ember a tengereken, hogy a delfinek kénytelenek „kiabálni” egymásnak
Minél nagyobb a zaj, annál jobban emelik a hangjukat a palackorrú delfinek, és ezek hossza is növekszik.
Minél nagyobb a zaj, annál jobban emelik a hangjukat a palackorrú delfinek, és ezek hossza is növekszik.
Kutatók két módon, egy úgynevezett optogenetikai eljárással és asztmagyógyszerrel is kísérleteztek egereken, hogy megpróbálják egy emléküket visszahozni. Kiderült, hogy mindkét módszer működik, utóbbi ráadásul emberek esetében is egyszerű, lévén az asztmatünetek enyhítésére már engedélyezve van a szer használata.
Az amerikai Rejuvenate Bio biotechnológiai cég tudósai állítják, gének átprogramozásával sikerült meghosszabbítaniuk az egerek életét. A szakemberek úgy vélik, a módszerükkel megfordítható az öregedés, amit egy napon az emberek megfiatalítására is használhatnak majd.
Kutatók szerint a jövőben akár okostelefonokon végezhető tesztek is rávilágíthatnak arra, hogy mikor vagyunk kitéve egy súlyosabb betegség kockázatának. Kísérletben figyelték meg, hogy összekapcsolódik az immunrendszer rossz állapota és a gyengébb kognitív képességek.
A kutatók egyelőre egereken tesztelték azt az újfajta vakcinát, ami segíthet leküzdeni a legagresszívebb agytumort, a glioblastomát.
A jelek szerint boldog ugrálásba kezdenek a patkányok, amikor azt látják, hogy egy másik patkányt csiklandoznak.
Egy friss állatkísérlet rámutatott, hogy a nagy mennyiségű sófogyasztás növelheti a stresszhormon szintjét is.
Egyelőre csak egereken tesztelték, de eléggé biztatók azok a kísérleti eredmények, amelyek során génterápiával kezelt egereket gyógyítottak meg a szívinfarktus után.
A világon az elsők között azt vizsgálják egy kísérlet keretein belül az Egyesült Királyságban, hogy a laboratóriumban létrehozott vörösvérsejtek tovább maradnak-e életben, mint a szervezet által előállítottak.
Mark Rober egy rakétával fellőtt az űrbe egy tojást, ami egy különleges szerkezetnek köszönhetően épségben esett vissza a földre.
Eddig úgy vélték, hogy az öregedéssel a tanuláshoz ehhez szükséges idegrendszeri képességek is halványulnak, ám egy új, egereken elvégzett kísérlet most ígéretes választ adott arra, hogy ez lehet, mégsem így van.
Már a nukleáris tengeralattjárókkal is képes stabil kommunikációs kapcsolatot fenntartani Moszkva „ítéletnapi repülőgépe”, melynek fedélzetéről működhet az orosz kormányzat egy esetleges atomcsapás idején.
Alaszkában működik az a 180, nagyfrekvenciás antennából álló rendszer, amivel eredetileg a Föld légkörét vizsgálták, most azonban ennél jóval messzebbre céloztak vele a kutatók.
Most lett meg az eredménye a nagy svájci alsógatya-elásó kísérletnek.
A NASA egy rendhagyó küldetés során fogja felmérni, milyen hatása van a mélyűri sugárzásnak az élesztősejtekre.
A patkányok a Doom II-vel játszottak, egy nekik létrehozott pályán.
A helsinki állatkart fehérarcú sátánmajomjain azt vizsgálták, hogy a hang vagy a videó köti-e le őket jobban.