Kőolajat és földgázt talált a Mol Pakisztánban
A mostani a tizedik találat 1999 óta Pakisztánban, és a második siker az úgynevezett Karak blokkban. A Mol 2005-ben kezdte meg a termelést Pakisztánban.
A mostani a tizedik találat 1999 óta Pakisztánban, és a második siker az úgynevezett Karak blokkban. A Mol 2005-ben kezdte meg a termelést Pakisztánban.
A finomított kőolajtermékek ára több százalékot esett a nemzetközi piacokon, miközben a forint árfolyama erősödött, így ismét csökkenhet az üzemanyagok ára ezen a héten a GKI Energiakutató Kft. szerint – írta hétfői számában a Magyar Nemzet, a Népszabadság és a Népszava.
Az elkövetkező két évben a mostani szinten stabilizálódhatnak az üzemanyagárak Magyarországon is, miután létrejött a megállapodás a világ legnagyobb földgázkészletével, illetve a világ negyedik legnagyobb kőolajkészletével rendelkező állammal.
Tüzérségi támadás érte hétfő este a dél-jemeni Áden kőolaj-finomítóját. Szemtanúk szerint a síita húszi lázadók lőtték a telepet. Találat ért három, kőolajjal és egyéb kőolaj-származékokkal teli tartályt, tűz ütött ki.
Megtalálták három tűzoltó holttestét a Kijev megyében kigyulladt kőolajraktárnál, így a tűzvész halottainak száma négyre nőtt – közölte szerdán Arszen Avakov belügyminiszter a Twitteren.
A Londontól délre fekvő Gatwick repülőtér közelében végzett próbfúrások alapján a térség 100 milliárd hordó olajat rejthet. Összevetésképpen: az északi-tengeri nyersolaj-lelőhelyek hozama az elmúlt 40 évben hozzávetőleg 45 milliárd hordó volt. Gazdaságosan csak az ásványkincs 5-15 százaléka termelhető ki.
A Mol Nyrt. 20 százalékos részesedéssel rendelkezik a Shaikan blokkban, ahol újraindult a kőolajtermelés és a teherautó rakodás.
Kedd délelőtt 54 dollár alá csökkent a Brent típusú olaj hordónkénti ára, miközben az amerikai nyersolaj (WTI) jegyzése hatéves mélyponthoz közelít.
A líbiai állami olajvállalat működésképtelennek nyilvánított csütörtökön 11 olajmezőt, miután feltehetően az Iszlám Állam harcosai megtámadtak több olajmezőt és olajipari létesítményt.
Körülbelül 5-6,5 ezer fő elbocsátását tervezi az amerikai Halliburton vállalat a zuhanó olajárak és visszaeső kitermelés miatt. A cég globálisan munkaerejének 6,5-8 százalék közötti részét küldi el. Nem ők az egyetlenek, akik kisvárosnyi embert küldenek el.
A kőolaj nemzetközi ára az elmúlt két hét alatt 17 éve nem látott ütemben nőtt, de továbbra is nagyjából 50 százalékkal alatta van a tavaly júniusi árának. Nagy a piaci bizonytalanság, egyesek hordónkénti 30 dolláros kőolajárra készülnek, de a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) főtitkára 200 dolláros hordónkénti árat is elképzelhetőnek tart - írta a Bloomberg hírügynökség.
A szaúdi pénzügyminiszter szerint országuk arra készül, hogy huzamosabb ideig olcsó marad az olaj, és tartalékaikból, illetve hitelekből finanszírozzák az alacsony olajár miatt keletkező pénzügyi lyukakat. Ibrahim Abdulaziz Al-Assaf úgy véli, van elég puffer a rendszerben ahhoz, hogy fenn tudják tartani politikáikat.
Jelentősen emelkedett kedd estére a kőolaj világpiaci ára azokra a hírekre, hogy a nyomott olajárak miatt mind több cég kénytelen visszafogni termelési költségeit, ami végeredményben az olajtermelés csökkenéséhez vezet.
Oroszország 160 milliárd dollár bevételtől esik el azzal, ha a kőolaj idei átlagára 45 dollár lesz - közölte az orosz jegybank elnöke.
A Brent kőolaj hordónkénti ára 1,79 százalékkal drágult, és 49,39 dollárra nőtt, a WTI olaj hordónkénti ára 1,25 százalékkal ment feljebb és 46,89 dollárra emelkedett péntek délelőtt, miután csütörtökön meghalt Abdalláh bin Abdel-Azíz szaúdi király.
Fehéroroszország februártól 9,7 százalékkal emeli a Barátság olajvezetéknek az országon át vezető úgynevezett északi szakaszán a tranzitdíjat.
Bár az oroszokat is nagyon megüti az olcsó olaj, ám Venezuelának fájhat a leginkább az egyre kevesebbe kerülő nyersanyag. A gazdaság romokban, a költségvetési hiány 15 százalékon áll, az infláció 65 százalék, Venezuela pedig 82 százalékos eséllyel csődbe mehet idén.
Az egyszerű fogyasztók minden bizonnyal örülnek az olcsó üzemanyagáraknak, ám az olajszektort kiszolgáló iparágak cégei költségcsökkentésre kényszerülnek. Az elbocsátások már be is indultak: az olajszektort kiszolgáló első számú vállalat, a Schlumberger 9 ezer fő elbocsátást jelentette be.
Majdnem hat éve nem látott mélységbe zuhant a kőolaj ára, a csökkenés viszi magával az üzemanyagok árát is. De meddig mehet el a benzin ára? Lesz 200 forint literje? Hogy lehet, hogy 320 forintot fizetünk a kutakon a benzin literjéért, de ebből az államhoz jut 190 forint? Más termékek ára is beborulhat? Olcsóbb lesz a gáz is? Elmagyarázzuk.