Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Körülbelül 5-6,5 ezer fő elbocsátását tervezi az amerikai Halliburton vállalat a zuhanó olajárak és visszaeső kitermelés miatt. A cég globálisan munkaerejének 6,5-8 százalék közötti részét küldi el. Nem ők az egyetlenek, akik kisvárosnyi embert küldenek el.
Akár 6,5 ezer embert is elbocsáthat a Halliburton a zuhanó olajárak, illetve az emiatt visszaeső kitermelés miatt – írja a Houston Business Journal. A cég szóvivője, Emily Mir azt írta, hogy minden munkavállaló fontos számukra, ám a munkaerő csökkentése szükséges ahhoz, hogy egy kihívásokkal teli környezetben működni tudjanak.
A Halliburton elnök-vezérigazgatója, Dave Lesar korábban már figyelmeztetett arra, hogy 2015 kemény év lesz. A Halliburton mellett az olajipart kiszolgáló többi cég, például a Schlumberger, vagy a Weatherford International is többezres elbocsátásokat (9 ezer, illetve 8 ezer fő) jelentett be a csökkenő olajárak következtében befékező kitermelés miatt.
Mindeközben ugyanakkor Tom Kloza olajipari elemző azt mondja, hogy az idei második negyedévben érheti ez az olajár a mélypontot, a WTI amerikai könnyűolaj ára hordónként 30 dollár is lehet majd. Az Egyesült Államokban emellett folytatódhat a kőolajmennyiség további elraktározása, ugyanis az országnak komoly tárolókapacitása van, vagyis az árak ott így még lejjebb mehetnek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.