Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Bár az oroszokat is nagyon megüti az olcsó olaj, ám Venezuelának fájhat a leginkább az egyre kevesebbe kerülő nyersanyag. A gazdaság romokban, a költségvetési hiány 15 százalékon áll, az infláció 65 százalék, Venezuela pedig 82 százalékos eséllyel csődbe mehet idén.
Egyre rosszabb bőrben van Venezuela a zuhanó olajárak miatt – írja a Business Insider. Az ország bevételeinek 60 százaléka származik ugyanis az olajból, a UBS bank szerint pedig most 82 százalék lehet az esélye annak, hogy az ország idén bedobja a törülközőt.
Az elemzés szerint az infláció 65 százalékon pörög, a költségvetési deficit 15 százalékon áll, az ország kormánya szerint pedig a tavalyi első három negyedévben 4 százalékkal zsugorodott a gazdaság. Az ország csődbiztosítási felára is az egekbe ugrott, pár nap alatt ötszörös volt a növekedés (5400 bázispont fölé ugrott a mutató, Magyarországé 180 alatti – csak összehasonlításképpen).
Az országban már most is igen rossz a helyzet, súlyos áruhiány alakult ki több termékből (például WC-papírból vagy tejből is), sorok kigyóznak a boltok előtt, az állam pedig hatóságilag igyekszik megszabni az árakat, ezzel pedig tovább ront a helyzeten. A venezuelai fizetőeszköz dollárral szembeni nem hivatalos árfolyama időközben elszállt. Elképzelhető, hogy már csak idő kérdése, hogy a venezuelai kormány bejelentse a külföldi befektetőknek, nem tudják fizetni hiteleiket.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
15–9-re nyertek a mieink.