#kamasz

Leiner Laura:
 

Leiner Laura: "Nyitottak és ügyesek a mai kamaszok"

2010 óta magyar tinik tízezrei olvassák ifjúsági regényeit. A Szent Johanna Gimi és a most véget érő Bexi-sorozat sikerét szerinte könyvei hiánypótló jellege hozta, és az, hogy tiszteli a kamaszokat, akik szerinte ma sokkal komolyabban veszik a tanulást, különösen a nyelveket, mint az előző generációk. Interjú.

Hercsel Adél Hercsel Adél





 

"Ötven lájkért fölteszek magamról egy félmeztelen képet"

Magyarországon a 11–17 éves tanulók több mint fele élt már át online bántalmazást a felmérések szerint, és az iskolai erőszak, amelynek szinte kivétel nélkül előbb-utóbb lesz online vetülete is, ma már a 11-12 éveseket is egyre jobban érinti. A generációs szakadék miatt a szülők többsége nem érti, hogy mi történik a gyerekével, az iskolák pedig tagadnak: a cyberbullying az ő iskolájukban egyáltalán nem jellemző. Pedig az alattomos jelenségről beszélni kell, állítják többek között azok a művészek, akik a témát színdarabban és regényben dolgozták fel.

Hercsel Adél Hercsel Adél



A kötelezőn túl - 10 nyári könyvtipp iskolásoknak
 

A kötelezőn túl - 10 nyári könyvtipp iskolásoknak

A kötelező olvasmányok mellé tíz kihagyhatatlan könyvet válogattunk a gazdag nyári gyerek- és ifjúsági kínálatból. A fiatal írógeneráció iskolai környezetben játszódó, tipikus kamaszkori problémákat feldolgozó regényei most sokkal szórakoztatóbbak, mint az amerikai tinivígjátékok. Mutatjuk Michael Ende első gyerekkönyvét is, és a legszórakoztatóbb, Balatonról szóló ifjúsági könyvet is.

Hercsel Adél Hercsel Adél

Amikor a kamasz azt látja: a gátlástalan nyomulás erény
 

Amikor a kamasz azt látja: a gátlástalan nyomulás erény

A kamaszok ma mindenütt azt látják, hogy bármit meg lehet tenni, bármit meg lehet úszni – véli Totth Benedek. Sodró lendületű, mellbevágó thrillere az olvasók és a kritikusok szerint is az év egyik legjobb regénye. Nem véletlen, hogy a filmesek is felfigyeltek a drogok, a szex és a brutalitás örvényében egyre mélyebbre merülő fiatalok történetére. Interjú.

Hercsel Adél Hercsel Adél