Hadházy szerint röghöz köti a kormány a köztisztviselőket, a kormány szerint ez hazugság
A független országgyűlési képviselő egy „négyezres", nem titkos, de nem is nyilvános kormányhatározattal kapcsolatos iratot hozott nyilvánosságra.
A független országgyűlési képviselő egy „négyezres", nem titkos, de nem is nyilvános kormányhatározattal kapcsolatos iratot hozott nyilvánosságra.
Az osztrák lap értékelése szerint a független magyar újságírók munkáját az nehezíti meg leginkább, hogy a kormány alig válaszol a kérdésekre.
Harmincnál több olyan kormányhatározatot kell kiadnia a kormánynak, amelyet 10 évig sikerrel elzárt a nyilvánosság elől, majd még ezután sem akarta átadni őket, holott nincs jogi alapja a titkolózásnak. A hvg.hu által indított közérdekűadat-perben a bíróság most nem jogerősen kimondta: a döntések nem titkolhatók tovább.
Hétfőtől végleg búcsúzik minden kormányzati pozíciójáról az egykori technológiai és ipari miniszter.
Az Energiaügyi Minisztérium kapott 390 milliárd forintot a „rezsivédelmi szolgáltatás ellentételezésére”.
A létesítmény építésének költsége 246 milliárd forintra emelkedett.
Nagyobb részt a működési költségeket, kisebb részt energiahatékonyságot javító beruházásokat finanszírozhatnak majd az állami pénzből.
Minisztériumi engedély kell minden nem bérjellegű kifizetéshez.
A vonatkozó határozatban négy kivétel szerepel.
A Magyar Közlönyben kiadott kormányhatározatok alapján egy munkacsoport is létrejöhet, és független szakértőkkel világítják át a közbeszerzéseket.
Azt nem tudni, hogy mi indokolta ezt a jelentős emelést.
Egyre több döntését zárja el a nyilvánosság elől az Orbán-kormány. Tavaly rekordszámú, 679 olyan kormányhatározat született, amelynél semmi nem indokolná a titkolózást, mégsem ismerhetők meg. A 2010 óta keletkezett úgynevezett "kétezres határozatok" egyharmada tavalyi.
Külön kormányhatározat szól arról, hogy újabb egymilliárd forintot kapjon a Közlekedési Múzeum. Emellett más költségvetési átcsoportosításokról is döntöttek csütörtökön: 30-30 milliárd megy a felsőoktatásnak és a Pénzügyminisztérium intézményeinek, 9 milliárd vasúti fejlesztésre.
A feladatdelegáláson túl kormányhatározat döntött egy Energia-vészhelyzeti Operatív Törzs felállításáról is, viszont a rezsicsökkentés korlátozásáról továbbra sem jelent meg semmiféle konkrétum.
Bunford Zsolt alig másfél év után pénteki hatállyal távozik az Információs Hivatal éléről. Az erről szóló kormányhatározatban kinevezték utódját is.
Ahelyett, hogy az általa ellenőrzött gazdasági társaságok tőkeemelésére fordítanák a pénzt.
Több tízmilliárd forintot csoportosít át a kormány a költségvetésben, a honvédségi beruházásokra szánt 15 milliárd forinton kívül lefaragtak Paks II. tőkeemeléséből, és kapott a Miniszterelnökség is egy komolyabb összeget. Megszüntették a Magyar Fejlesztési Központot, és töröltek egy korábbi éghajlatpolitikáról és környezetvédelemről szóló állásfoglalást is.
Hiába van adóssága a családnak, a visszautalt pénz nem kerülhet a végrehajtókhoz.
Az Orbán-kormányok 2010 óta 1549 olyan kormányhatározatot hoztak, amelyek nem titkosak, mégsem tudni, mi áll bennük. Ezek száma egyre nő: a döntések harmada, 504 tavalyi. Ám a félezer 2021-es határozat egyike sem nyilvános, mert döntés-előkészítő anyagnak számítanak.
Újabb béremelésről rendelkezett egyik hétfő eseti határozatában a kormány: nőni fog a kulturális intézményekben dolgozók bére és a vízügyi dolgozók is magasabb fizetésre számíthatnak. Előbbiek egységesen 20, utóbbiak differenciáltan, akár 50 százalékos emelést kapnak.