A gyerekeket is gyötri a hosszú Covid, de másként, mint a felnőtteket
Amerikai kutatók egyedülálló vizsgálata mutatta meg, hogy a legkisebbek, a nagyobb gyerekek és a felnőttek esetében nem ugyanúgy jelentkezik a hosszú Covid.
Amerikai kutatók egyedülálló vizsgálata mutatta meg, hogy a legkisebbek, a nagyobb gyerekek és a felnőttek esetében nem ugyanúgy jelentkezik a hosszú Covid.
Ausztrál kutatók több mint 400 ezer molekula átvizsgálásával találtak rá a WEHI-P8 nevű molekulára, ami az egérkísérletek alapján hatékonyan veszi fel a harcot a koronavírussal.
A jelek szerint nemcsak a felnőtteknél, a gyerekeknél is nagyobb a 2-es típusú cukorbetegség kialakulása azoknál, akik koronavírus-fertőzésen estek át. Kérdés, az állapot mennyire tartós.
Egy új amerikai tanulmány szerint a kannabisz fogyasztása a koronavírus-fertőzés szempontjából ugyanolyan veszélyes, mint a dohányzás. A miértekre egyelőre nincs válasz.
Most egyetlen Covid-gyógyszer látszik alkalmasnak a súlyos esetek megelőzésére, de idehaza nem lehet hozzájutni. Külföldön viszont megesik, hogy felhasználatlanul maradnak a raktárkészletek.
Az orvosok szerint a koronavírus áll a hátterében egy ritka és súlyos állapotnak, mely egy amerikai fiatalt is érintett: ez a kétoldali hangszalagbénulás.
Azoknál, akik elkapják a koronavírust, hatszorosára nő az úgynevezett Guillain-Barré-szindróma kialakulásának kockázata. Ez életveszélyes is lehet, ha a légzőszerveket érinti. A koronavírus elleni védőoltás tompítja ezt a hatást.
Amerikai kutatóknak sikerült olyan biomarkereket találniuk a vérben, amelyek egyértelműen kimutatják, ha valaki a hosszú Covidtól szenved.
A koronavírus új, XBB.1.16 változata, az Arcturus a jelek szerint nemcsak lázat, köhögést és légszomjat eredményezhet, de olyan tünetet is produkálnak a fertőzöttek, ami az eddigi fertőzések csupán 1–3 százalékára volt jellemző.
Egy fehérfarkú szarvasokon végzett vizsgálat szerint a már embereknél nem kimutatott koronavírus-variánsok az állatok körében továbbra is jelen vannak, sőt, mutálódnak ,és alkalmazkodnak is.
Az amerikai Missouri Egyetem kutatói szerint jóval kevesebb tünet köthető ténylegesen a hosszú Covidhoz, mint azt eddig gondolták.
A T-sejtek által okozott gyulladás állhat a szaglással kapcsolatos problémák mögött a Covid-fertőzésen átesettek körében.
Nem elég, hogy valaki megfertőződik a Covid-19 vírussal, gyakran fogékonyabbá válik más betegségekre is. Amerikai kutatók a bélrendszerben találták meg a magyarázatot erre a jelenségre.